Wolontariusze w bibliotekach – białe kruki? Nowy materiał edukacyjny akcji!

Jak wiemy z dotychczasowych doświadczeń akcji, w organizację Nocy w bibliotekach angażuje się nieodpłatnie wiele osób. Pomagają w promocji i wydarzenia, dzielą się wiedzą i umiejętnościami podczas warsztatów literacko-plastycznych, prowadzą gry i zabawy. Bez ich pomocy dla często skromnego liczebnie stałego zespołu bibliotekarzy, Noce Bibliotek w całej Polsce nie byłyby tak różnorodne i niezwykłe. Warto taką współpracę doceniać i rozwijać. Można też ją sformalizować i zamienić w stały wolontariat na rzecz biblioteki.

Nasz materiał zawiera wiele praktycznych wskazówek i porad, jak sprawić, by w waszej bibliotece aktywnie działało grono wolontariuszy z korzyścią dla wszystkich stron:  wolontariuszy, biblioteki i jej pracowników, a przede wszystkim dla czytelników.

Czytajcie, pobierajcie i działajcie 🙂