Wolontariat w bibliotece – obejrzyjcie nasz webinar!

Polecamy obejrzenia naszego webinarium poświęconemu wolontariatowi i wolontariuszom w bibliotekach.

Dowiecie się z niego:

• jak skutecznie pozyskiwać wolontariuszy i w jaki sposób angażować ich do współpracy z biblioteką?

Ale również:

• kim jest wolontariusz, co to jest wolontariat i jakie są jego rodzaje,
  • jakich przepisów prawa należy przestrzegać, nawiązując współpracę z wolontariuszami?
  • jak opisać zapotrzebowanie biblioteki wobec wolontariuszy i w jaki sposób sformułować dla nich ofertę?

Poznacie też ciekawe przykłady projektów i działań bibliotek, realizowanych we współpracy z wolontariuszami.

Ekspertką jest: Olga Ślifirska: psycholog i trenerka umiejętności społecznych. Zajmuje się układaniem programów i prowadzeniem warsztatów oraz szkoleń, a także moderacją i facylitacją spotkań oraz dyskusji. Współpracuje ze środowiskiem organizacji pozarządowych, z biznesem oraz z sektorem publicznym. Biblioteki nie są jej obce, gdyż należała do zespołu zarządzającego realizacją Programu Rozwoju Bibliotek, a także prowadziła szkolenia i warsztaty dla bibliotekarek i bibliotekarzy między innymi podczas ogólnopolskich kongresów bibliotek publicznych.

Projekt powstał we współpracy z Instytutem Książki w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa.