Spotkanie online z Wojciechem Mikołuszką 10.10 o 17.00

W Noc Bibliotek 10 października o godz. 17.00 na kanale Nocy na FB: https://www.facebook.com/nocbibliotek odbędzie się spotkanie i warsztaty online z Wojciechem Mikołuszką, autorem książki „Wojtek”.

Książka ukazała się w serii o zwierzęcych bohaterach Wydawnictwa Agora (wcześniejsze tytuły to: „Lolek” Adama Wajraka z ilustracjami Mariusza Andryszczyka i „Ambaras” Tomasza Samojlika z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej). Daje ona unikalną możliwość poznania zwierzęcego świata od środka – zaglądamy do nor dzikich zwierząt, ptasich gniazd czy psich bud. Jej autorami są eksperci od przyrody, badacze, dziennikarze naukowi, którzy łączą w sobie fachową wiedzę przyrodniczą, talent pisarski oraz wrażliwość, która skłania ich do podejmowania tematów ważnych i odważnych. Ich opowieści, oprócz tego, że przekazują cenną wiedzę o zwierzęcych zwyczajach, podejmują motywy takie jak przemoc wobec zwierząt domowych (w „Lolku”), katastrofa klimatyczna (w „Wojtku”), prześladowanie wilków przez ludzi i wykluczanie „innego” (w „Ambarasie”), czy epidemia oraz niszczycielska siła plotki i fakenewsa (w „Dziku Dzikusie”). Jednocześnie –  jak u Lafontaine – pozwalają opowiedzieć młodym czytelnikom o wartościach i postawach, których warto się w życiu trzymać: o ogromnej sile przyjaźni i współpracy czy o szacunku wobec inności. Wszystkie książki z serii są przepięknie ilustrowane przez niezwykle utalentowane ilustratorki i ilustratorów. Wszystkie też zostały docenione przez jury konkursów literatury dziecięcej t.j. Polska Sekcja IBBY, Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy, Nagroda Żółtej Ciżemki, Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci.

28 października ukaże się czwarta książka w serii „Dzik Dzikus” Krzysztofa Łapińskiego z ilustracjami Marty Kurczewskiej.

foterdziecko