„Tarapaty” – nowy polski film przygodowy na Noc Bibliotek!

Dla bibliotek uczestniczących w akcji Noc Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, dzięki wsparciu akcji przez Next Film, mamy w tym roku polski film, który pół roku temu miał premierę kinową – „Tarapaty” w reż. Marty Karwowskiej.

Dla bibliotek uczestniczących w akcji Noc Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, dzięki wsparciu akcji przez Next Film, mamy w tym roku polski film, który pół roku temu miał premierę kinową – „Tarapaty” w reż. Marty Karwowskiej.  

Wszystkie biblioteki zarejestrowane w akcji otrzymały od nas 30 maja w newsletterze akcji link do pobrania filmu. Jeśli biblioteka nie pobrała filmu do dnia 4 czerwca do godz. 12.00 włącznie, prosimy o e-mail na nocbibliotek@ceo.org.pl – otrzymacie Państwo nowy link do pobrania.

Filmowi towarzyszą bardzo ciekawe materiały pomocnicze dla bibliotekarzy i nauczycieli, do wykorzystania na warsztatach towarzyszących projekcji filmu podczas Nocy Bibliotek – znajdziecie je w załączniku. Zostały opracowane głównie z myślą o uczniach klas IV-VI, ale można je modyfikować w zależności od indywidualnych potrzeb. Pakiet urozmaica opowieść o pierwszych latach życia w powojennej Polsce. Materiały zachęcają do refleksji nad tym, na czym polega troska o dobrą relację oraz rozwijają znajomość gatunków filmowych i literackich. Zapraszamy do korzystania!

Dodatkowo wydawnictwo Agora, wydawca książki towarzyszącej filmowi, przygotowała specjalną ofertę dla bibliotek biorących udział w Nocy Bibliotek. Do końca lipca 2018 można zamówić zarówno książkę, jak i film z 30% rabatem od aktualnej ceny sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego: www.kulturalnysklep.pl.  Aby skorzystać z oferty, w trakcie składnia zamówienia, proszę wpisać w koszyku kod rabatowy: NOCBIBLIOTEK2018

(W razie problemów z dźwiękiem do odtworzenia filmu prosimy skorzystać np. z bezpłatnego programu VLC MEDIA player). Film może być wyświetlony przez bibliotekę biorącą udział w akcji w terminie 8-9 czerwca 2018 w Noc Biibliotek lub w innym między 2 a 10 czerwca 2018 włącznie. W przypadku zamiaru wyświetlenia filmu „Tarapaty” w bibliotece w terminie innym niż 8 lub 9 czerwca 2018, ale wyłącznie w okresie objętym licencją tj. 2-7 lub 10 czerwca 2018, wymagane jest wysłanie informacji z podaniem terminu emisji filmu do organizatorów akcji Noc Bibliotek na adres: nocbibliotek@ceo.org.pl do dnia 2 czerwca 2018 r. Uwaga! Wyświetlenie filmu bez wcześniejszego zgłoszenia terminu jego emisji innego niż 8-9 czerwca jest nielegalne. 

„Tarapaty”, Polska 2017

Zwiastun filmu.

„Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka, zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan prowadzący – jakżeby inaczej – do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie maja szans wybrnąć z tarapatów.”

scenariusz i reżyseria: Marta Karwowska
muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz
występują: Hania Hryniewicka, Kuba Janota-Bzowski, Roma Gąsiorowska, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj, Piotr Głowacki, Dobromir Dymecki, Michał Grzybowski, Agnieszka Skrzypczak, Krystyna Tkacz i Jowita Budnik.
producent: Agnieszka Dziedzic
produkcja: Koi Studio
koprodukcja: DI Factory, Mazowiecki Fundusz Filmowy
dystrybucja: Next Film
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
wiek: 8+

czas: 90 min 

foterdziecko