Adam Strug i spotkanie śpiewacze online – bądźcie z nami!

Wspólne śpiewanie i muzykowanie wzmacnia jak mało co. Gościem inauguracji Nocy Bibliotek 2021 o godz. 19.00 będzie Adam Strug z zespołem.

Na prowadzone przez Adama Struga spotkanie śpiewacze podczas Nocy Bibliotek złożą się jego piosenki do wierszy poetów międzywojnia: Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Jerzego Lieberta i Stanisława Balińskiego.

Tytuły utworów:

JULIAN TUWIM „DZIONEK WIOSENNY”  

BOLESŁAW LEŚMIAN „DZIEWCZYNA”

JAN LECHOŃ „ZAZDROŚĆ”

BOLESŁAW LEŚMIAN

„Z DZIENNIKA I”

„Z DZIENNIKA II”

JULIAN TUWIM „PIOSENKA UMARŁEGO”

BOLESŁAW LEŚMIAN „DZIEŃ SKRZYDLATY”

JERZY LIEBERT „SMUTNA WIOSNA”

Bolesław LEŚMIAN „TAM NA RZECE”

LEOPOLD STAFF „RANEK NAD MORZEM”

BOLESŁAW LEŚMIAN „GAD”

LEOPOLD STAFF „LOS”

BOLESŁAW LEŚMIAN „W SŁOŃCU”

STANISŁAW BALIŃSKI „MÓJ KAPITANIE”

Utwory skonstruowane są tak, by uczestnicy wydarzenia mogli je śpiewać wspólnie z autorem. „Jest to w dużej mierze muzyka do tańca, uprasza się więc publiczność, by się nie powstrzymywała” – zaprasza artysta. Strugowi towarzyszyć będą instrumentaliści: Kazimierz Nitkiewicz (trąbka), Tomek Stawiecki (klarnet), Hipolit Woźniak (kontrabas) i Mateusz Kowalski (bęben).

Adam Strug – śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, kurator i producent muzyczny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, popularyzator muzyki tradycyjnej, pomysłodawca  zespołu śpiewaczego „Monodia Polska”, praktykującego pieśni przekazywane w tradycji ustnej. W latach 2017 – 2019 prowadził audycję „Muzyczna podróż po Polsce” w radiowej Jedynce. Od 2019 do 2021 był gospodarzem czwartkowych edycji magazynu „Źródła” w radiowej Dwójce. Od 2020 roku prowadzi autorski program „Owszem Mazowsze” w TVP3 Warszawa.

facebook.com/nocbibliotek/videos/1501750846836894/