Scenariusze warsztatów o wartościach, czyli „Gorzka czekolada”

W tegoroczną III Noc Bibliotek – 3 czerwca, uroczyście inaugurowany jest zarazem XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, akcja prowadzona przez współorganizatora Nocy Bibliotek – Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Ważnym elementem tegorocznego Tygodnia jest książka – „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. 

W tegoroczną III Noc Bibliotek – 3 czerwca, uroczyście inaugurowany jest zarazem XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, akcja prowadzona przez współorganizatora Nocy Bibliotek – Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. 

Ważnym elementem tegorocznego Tygodnia jest książka – „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Pomysłodawcą i współwydawcą książki jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. To zbiór 15 opowiadań o wartościach, adresowany do dzieci w wieku od 11 lat. 

 


 

Opowiadania – jedne poruszające, inne zabawne – traktują o tym, co w życiu jest naprawdę ważne i co określa nas jako ludzi – szacunek do siebie i innych, odpowiedzialność, odwaga cywilna, samodyscyplina, mądrość  – w niesztampowy sposób skłaniając do refleksji i dyskusji. Twórcami opowiadań są laureaci Konkursów im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanego od 2006 roku przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”  – Paweł Beręsewicz, Barbara Kosmowska, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz, Wojciech Cesarz oraz reżyser i autor bestsellerów dla dzieci – Andrzej Maleszka.  

Dla bibliotek uczestniczących w III Nocy Bibliotek przygotowaliśmy na podstawie 3 wybranych opowiadań pilotażowe scenariusze – załączamy je poniżej do pobrania. Będziemy wdzięczni za wszystkie opinie na ich temat i relacje z przeprowadzonych zajęć:: fundacja@cpcd.pl

foterdziecko