Ruszyła rejestracja bibliotek do akcji 2019!

Trwają zgłoszenia do V ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która w tym roku odbędzie się w nowym, jesiennym terminie – w sobotę 5 października 2019.

Ruszyły zgłoszenia do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbędzie się w nowym, jesiennym terminie – w sobotę 5 października 2019 (październik to miesiąc bibliotek szkolnych).

Zapraszamy wszystkie biblioteki: publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu / pożyczyć do domy książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich.

Rejestracja bibliotek na stronie: nocbibliotek.org/rejestracja.

Mapa bibliotek w akcji: nocbibliotek.org/mapa.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób promująca korzystanie z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Biblioteki łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni.

Hasło akcji 2019 ogłosimy do końca maja.