„Ptyś i Bill” – film i komiks na Noc Bibliotek

Film na podstawie komiksu „Ptyś i Bill” mogą wyemitować wszystkie biblioteki zgłoszone do akcji Noc Bibliotek 2019. A oprócz tego w paczkach akcji dla 1800 pierwqszych bibliotek znajdziecie Państwo jeden z tomów komiksu z serii „Ptyś i Bill” wydawnictwa Egmont. 

W tegorocznej akcji towarzyszą nam „Ptyś i Bill” – film na podstawie komiksu „Ptyś i Bill” (wydawnictwo Egmont) w reżyserii A. Charolta i F. Magniera. 

Mogą go wyemitować wszystkie biblioteki zgłoszone do akcji Noc Bibliotek 2019 w terminie od 1 do 8 października 2019, w tym oczywiście 5 października. A oprócz tego w paczkach akcji dla 1800 pierwszych bibliotek znajdziecie Państwo jeden z tomów komiksu z serii „Ptyś i Bill” wydawnictwa Egmont. 

Bill to rudy, niesforny spaniel, który marzy o nowym domu. Ptyś to rudowłosy chłopiec, który marzy o tym, by mieć psa. Ich spotkanie to początek niezwykłej przyjaźni i wielu zabawnych przygód, które nie raz wpędzą Billa i Ptysia w tarapaty.

„Ptyś i Bill” (Boule et Bill)

reż. Alexandre Charlot, Franck Magnier

scenariusz: Jean Roba, Alexandre Charlot

Gatunek: Film familijny

Wiek: 6+

Język: francuski (polski dubbing)

LGM Productions, Studio Canal, TF1 Films Production

Produkcja: 2013, Francja

Polska premiera: 2016, festiwal Kino Dzieci

Czas trwania: 80 minut

Aby pobrać film, należy sprawdzić pocztę – wszystkie biblioteki zgłoszone do akcji otrzymały od nas 20 września – na e-mail podany podczas rejestracji – link z hasłem do pobrania filmu.

Oprócz filmu i komiksu (o których piszemy poniżej) mamy dla Was również scenariusze zajęć towarzyszących filmowi – w załączniku oraz materiał, jak przeprowadzić warsztaty komiksowe: https://nocbibliotek.org/warsztaty-komiksowe 

„Ptyś i Bill”, seria Komiksy są super! wydawnictwa Egmont 

 Ptyś i jego spaniel Bill mają same zwariowane pomysły! W domu, w ogrodzie i w trakcie zwiedzania lotniskowca – nigdzie i nigdy nie brakuje im powodów do zabawy. Nie mówiąc już o wakacjach, kiedy bohaterom niestraszne są morskie stwory, a jazda konna jest okazją do wygłupów. Wymyślą też osobliwy sposób łowienia ryb i przepis na zrobienie kariery w cyrku. A że Bill jest niezwykle sprytnym żarłokiem, znajdzie drogę do każdej lodówki… Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Co za cyrk!, Banda Billa i Co z niego wyrośnie?.

Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Wszystko gra!, Psi nos i Jak ten Bill wspaniale łapie!. Nie ma to jak psi nos! Spaniel Bill coś o tym wie – czy to na wsi, gdy zabawia się w psa myśliwskiego, czy to w mieście, kiedy odprowadza do domu zagubione kotki. Dobry węch przydaje się też podczas szukania kości w ogródku groźnej i niemiłej sąsiadki! Nawet jednak znakomity zmysł powonienia nie pomoże, kiedy trzeba spędzić noc w strasznym lesie… Na szczęście z wesołym spanielem zawsze jest jego pan Ptyś, który nie pozwoli wyrządzić krzywdy swojemu ulubieńcowi, choć czasem sam pakuje go w kłopoty – a przy okazji także siebie… Jak zwykle przygody Billa i Ptysia zachwycają lekkim humorem oraz zaskakującymi pointami!  

Ptyś chodzi do podstawówki. Nie przepada za szkołą ani warzywami, uwielbia za to szalone pomysły i wygłupy. Ma też wielką i niczym nieskrępowaną wyobraźnię. A że jego najlepszym przyjacielem jest skory do żartów pies Bill, więc każdy ich dzień jest wypełniony przygodami. Nie tylko zabawa w Indianę Jonesa czy budowa ogromnego zamku ze śniegu, ale nawet przygotowanie zwykłego obiadu to dla bohaterów okazja do nieziemskiej zabawy, podczas której często wpadają w kłopoty! 

Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m.in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Śmiech to zdrowie!, Buff Halo Bill? i Cztery pory roku. 

Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Przygody spaniela, Psi zysk i Oto oni!. Tata Ptysia wydaje się spokojnym pracownikiem dużej firmy, kiedy jednak zabiera się za uprawianie sportu, wszyscy go podziwiają. Mama Ptysia wydaje się spokojną gospodynią domową, kiedy jednak coś sobie wymyśli, postawi na swoim. A Ptyś i Bill… Nie, oni nawet nie sprawiają wrażenia spokojnych! Ciągle szaleją i mają dziwne pomysły. Wiele z nich kończy się i śmiesznie, i strasznie, ale to nie zniechęca chłopca i jego psa do kolejnych wariactw. Przekonują się o tym na własnej skórze nie tylko kelnerzy czy listonosze, ale nawet policjanci.

foterdziecko