Noc Bibliotek w wałbrzyskiej „Bibliotece pod Atlantami”

Zapraszamy na wałbrzyską odsłonę Nocy Bibliotek w „Bibliotece pod Atlantami” 4 czerwca od godz. 18.00

RODZINNIE
Alicja w Krainie Czarów – dla młodszych uczestników odbędą się na warsztaty plastyczne w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym oraz atrakcje na świeżym powietrzu. Wszystko inspirowane Alicją w Krainie Czarów Lewisa Carrolla – w bibliotece i jej otoczeniu spotkać będzie można Szalonego Kapelusznika, Białego Królika, Królową Kier i oczywiście Alicję. Kulminacyjnym punktem będzie spektakl w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem MANTIKORA.
Zapisy na warsztaty i więcej informacji pod numerem telefonu: (74) 648 37 07. Liczba miejsc ograniczona.

DLA DOROSŁYCH
Po zmroku Alicja przejdzie na drugą stronę biblioteki….
„Ciemno, prawie Noc Bibliotek” – to mrożące krew w żyłach nocne zwiedzanie siedziby Biblioteki połączone z fabularną grą literacką, opartą na Ciemno prawie noc Joanny Bator. Budynek jest jednym z miejsc akcji tej mrocznej powieści. W Noc Bibliotek, podobnie jak w książce, biblioteka stanie się bramą do ukrytego, niepokojącego i onirycznego świata. Uczestnicy przemierzać będą zabytkową kamienicę pod Atlantami od piwnic aż po strych, klucząc wśród niezliczonych korytarzy i zapomnianych przejść, rozwiązując zagadkę zaginionych pereł Księżnej Daisy. Spotkacie tu ekscentryczne kociary, bibliotekarkę transseksualistkę, Niebieską Kobietę, tajemniczego internetowego ducha Dawida-Homara, szalonego poszukiwacza wałbrzyskich skarbów i koty… dużo kotów….

Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczynamy o 22.00, kolejne wejścia co 20 minut.
Wszyscy uczestnicy wezmą udział w loterii, w której wylosować można podwójną wejściówkę na nocne zwiedzanie Zamku Książ.
Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu: (74) 648 37 03, e-mail: rsi@atlanty.pl. Liczba miejsc ograniczona.

W trakcie całej Nocy Bibliotek uprzyjemniać czas i bawić Was będą: Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, Grupa Artystyczna „Gorgona”, Grupa Ognia Impuls, pracownik Muzeum Śląska Opolskiego, Animani Opole, Klub Fantastyka pod Atlantami. Za upominki dla zwiedzających dziękujemy Zamkowi Książ!

Wydarzenie na stronie Biblioteki: http://atlanty.pl/noc-bibliotek

Plakat wydarzenia: