Noc Bibliotek 2018 w mediach

IV wydanie akcji Noc Bibliotek 2018 pod hasłem  „Rzeczpospoczyta”, odbyło się 9 czerwca br. Dzięki  silnej akcji promocyjnej zarówno naszych partnerów, mediów lokalnych a przede wszystkim samych bibliotek, pojawiło się mnóstwo ludzi. W tym roku do wydarzenia zgłosiło się ponad 1850 placówek! Ta rekordowa liczba jest przykładem, że Noc Bibliotek jest  bardzo potrzebną imprezą mogącą pokazać ludziom, że placówki zyskują nowe oblicze J  Każda biblioteka dokładnie przygotowała grafik atrakcji dla swoich  czytelników, które można zobaczyć na mapie.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokoje zagadek, spotkania z autorami czy pokazy filmu „Tarapaty”, ale też  bardziej kameralne pomysły.

„W związku z hasłem, pod jakim odbywa się w tym roku Noc Bibliotek, pomyślałyśmy o rozwinięciu tematu „Sto lat z biblioteką”  W Starym Ratuszu postanowiliśmy zaprezentować, jak na przestrzeni lat zmieniała się biblioteka, jak zmieniały się gusta czytelnicze.”

Szczegóły przebiegu Nocy Bibliotek 2018, powoli pojawiają się na stronach placówek. Popularność akcji wypływa poza Polskę. W tym roku po raz pierwszy została ona zorganizowana w Kanadzie!

„W tym roku organizujemy Noc w Bibliotece  w Kanadzie po raz pierwszy, sądzimy, że wydarzenie to będzie się rozwijać. Takie mam doświadczenia z poprzednich lat – w ubiegłym roku prowadziliśmy pierwszy raz podobne spotkanie w Londynie. Natomiast we Wrocławiu w miejskiej bibliotece publicznej po raz pierwszy w nocnym spotkaniu z literaturą uczestniczyłam piętnaście lat temu i nasze imprezy są od tego czasu oblegane. Te doświadczenia pokazują dzieciom, że czytanie może budzić emocje i może być dobrą zabawą”

Zachęcamy kolejne biblioteki do wzięcia udziału w akcji za rok. Mamy nadzieję, że po raz kolejny pobijemy rekord zgłoszonych placówek. Do zobaczenia!

Wybrane doniesienia medialne:

LONDYN