Nieoczywiste sposoby na literaturę – otwarte i bezpłatne webinarium

Otwarte i bezpłatne webinarium
📅 29.09 (piątek) godz. 12:00-13:30
👉 Zapisy: https://zapisy.ceo.org.pl/activity/868/overview
Zapisane osoby otrzymają link do spotkania za platformie Zoom.

🌝 Skąd się bierze popularność Szymborskiej na TikToku? Komu się podobają literackie kolaże? Czy młodzież czytająca Wattpada przyjdzie do biblioteki? Czy absurdalne komiksy i książki graficzne to dobry sposób na to, żeby nauczyć się czytać? Czy naprawdę w Polsce więcej osób pisze wiersze niż je czyta? Dlaczego pewien podcast (rewers) twierdzi, że „Poezja to nowy brokat”? Czy da się trzymać slamy i spoken word w bibliotece? Czy osoby czytające literaturę można podzielić jak graczy na hardcorowców i casuali?

🦉 Absurd to dobry punkt wyjścia do tego, by zastanowić się co dziś jest literaturą i co z tym może zrobić biblioteka. Ten webinar to przegląd współczesnych sposobów na literaturę: od podcastów i audiobooków, przez fanfiction, komiksy, konwenty i kolaże aż do slamów i spoken word.

📚 Omawiane podczas webinarium zjawiska odniesiemy do codziennej pracy bibliotecznej.

Temat przybliży nam:
Grzegorz Jędrek – autor bloga o PR, marketingu i kulturze wniedoczasie.pl. Wraz z zespołem wspiera instytucje i NGO w marketingu kultury. Jest doktorem nauk humanistycznych i zadeklarowanym humanistą cyfrowym, a także slamerem. Prowadzi szkolenia i zajęcia na uniwersytecie.

Link do nagrania: https://biblioteka.ceo.org.pl/nieoczywiste-sposoby-na-literature/