Otwarte i bezpłatne webinarium 29.09 (piątek) godz. 12:00-13:30
Zapisy: https://zapisy.ceo.org.pl/activity/868/overview
Zapisane osoby otrzymają link do spotkania za platformie Zoom.
Skąd się bierze popularność Szymborskiej na TikToku? Komu się podobają literackie kolaże? Czy młodzież czytająca Wattpada przyjdzie do biblioteki? Czy absurdalne komiksy i książki graficzne to dobry sposób na to, żeby nauczyć się czytać? Czy naprawdę w Polsce więcej osób pisze wiersze niż je czyta? Dlaczego pewien podcast (rewers) twierdzi, że „Poezja to nowy brokat”? Czy da się trzymać slamy i spoken word w bibliotece? Czy osoby czytające literaturę można podzielić jak graczy na hardcorowców i casuali?
Absurd to dobry punkt wyjścia do tego, by zastanowić się co dziś jest literaturą i co z tym może zrobić biblioteka. Ten webinar to przegląd współczesnych sposobów na literaturę: od podcastów i audiobooków, przez fanfiction, komiksy, konwenty i kolaże aż do slamów i spoken word.
Omawiane podczas webinarium zjawiska odniesiemy do codziennej pracy bibliotecznej.
Temat przybliży nam:
Grzegorz Jędrek – autor bloga o PR, marketingu i kulturze wniedoczasie.pl. Wraz z zespołem wspiera instytucje i NGO w marketingu kultury. Jest doktorem nauk humanistycznych i zadeklarowanym humanistą cyfrowym, a także slamerem. Prowadzi szkolenia i zajęcia na uniwersytecie.
Link do nagrania: https://biblioteka.ceo.org.pl/nieoczywiste-sposoby-na-literature/