Mała Książka na Noc Bibliotek. Poradnik dla bibliotekarek i bibliotekarzy w akcji – już jest!

Mała Książka na Noc Bibliotek to podręczny poradnik dla bibliotekarek i bibliotekarzy, jak włączyć się do tej akcji i wspólnie z tysiącami bibliotek w całej Polsce z sukcesem zorganizować niezapomniane wydarzenie dla lokalnej społeczności.

Znajdziecie w niej wiele praktycznych informacji, które, mamy nadzieję, będą wsparciem w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji w każdej bibliotece. Od pomysłów na wydarzenia i atrakcje, m.in. związane z nocną porą akcji, ale też z miejscem i społecznością, w których działa biblioteka, przez sposoby na pozyskiwanie wsparcia (fundraising i wolontariat), po skuteczną promocję organizowanych wydarzeń.

Zamieszczamy tu też krótki przewodnik prawny, by Noce Bibliotek były zawsze legalne i bezpieczne, a także porady dotyczące aranżacji bibliotecznej przestrzeni – by każda biblioteka była miejscem atrakcyjnym, otwartym, przyjaznym i… widocznym.

Wszystkie zamieszczone tu materiały zawierają linki do pełniejszych, bardziej pogłębionych artykułów na stronie akcji, stronach partnerów i innych polecanych publikacji.

Tekstom towarzyszą dobre praktyki – wybrane i opracowane na podstawie relacji z bibliotek biorących dotąd udział w akcji.

Mamy nadzieję, że Mała Książka będzie dla was zachętą, inspiracją i wsparciem w organizacji wydarzeń promujących czytanie i korzystanie z zasobów bibliotek nie tylko w ramach Nocy Bibliotek, ale również we wszystkie inne dni w roku.

UWAGA! Papierową wersję publikacji otrzymają wszystkie biblioteki, które zgłoszą się do akcji. Zgłoszenia już od 15 stycznia.

Mała książka na noc bibliotek

Publikacja akcji Noc Bibliotek powstała we współpracy z Instytutem Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.