Już 4 listopada – webinarium o wolontariacie

W piątek 4 listopada, o godzinie 10:00, zapraszamy na webinarium Nocy Bibliotek poświęcone wolontariatowi i wolontariuszom w bibliotekach.

Czego dowiesz się podczas webinarium?

Przede wszystkim:

• jak skutecznie pozyskiwać wolontariuszy i w jaki sposób angażować ich do współpracy z biblioteką?

Ale równiez:

• kim jest wolontariusz, co to jest wolontariat i jakie są jego rodzaje,
  • jakich przepisów prawa należy przestrzegać, nawiązując współpracę z wolontariuszami?
  • jak opisać zapotrzebowanie biblioteki wobec wolontariuszy i w jaki sposób sformułować dla nich ofertę?

Poznasz też ciekawe przykłady projektów i działań bibliotek, realizowanych we współpracy z wolontariuszami.

Kogo zapraszamy do udziału?

Zaproszenie kierujemy w szczególności do bibliotekarek i bibliotekarzy z bibliotek, które uczestniczyły w minionych edycjach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” bądź planują dołączyć do akcji w przyszłości – podczas spotkania przekażemy pierwsze informacje dotyczące przyszłorocznej edycji akcji. Do udziału w webinarium zapraszamy też osoby z innych bibliotek, zainteresowane tematyką spotkania.

Naszą ekspertką będzie:

Olga Ślifirska: psycholog i trenerka umiejętności społecznych. Zajmuje się układaniem programów i prowadzeniem warsztatów oraz szkoleń, a także moderacją i facylitacją spotkań oraz dyskusji. Współpracuje ze środowiskiem organizacji pozarządowych, z biznesem oraz z sektorem publicznym. Biblioteki nie są jej obce, gdyż należała do zespołu zarządzającego realizacją Programu Rozwoju Bibliotek, a także prowadziła szkolenia i warsztaty dla bibliotekarek i bibliotekarzy między innymi podczas ogólnopolskich kongresów bibliotek publicznych.

W spotkaniu weźmie udział także: Katarzyna Sołtan-Młodożeniec z Centrum Edukacji Obywatelskiej, krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek

Spotkanie poprowadzi: Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Webinarium, odbędzie się w piątek 4 listopada o godzinie 10:00.

Przed udziałem w webinarium prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami organizacyjnymi i technicznymi oraz z zaktualizowanymi informacjami prawnymi dotyczącymi udziału w webinariach organizowanych przez FRSI.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt powstał we współpracy z Instytutem Książki w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa.