Grona śmiechu, czyli kto zabił Dicka Palmera w Rybniku

W ramach Nocy Bibliotek 2017 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku odbędzie się Amerykańska Noc Bibliotek z finałem wspólnego pisania powieści „Grona śmiechu. Kto zabił Dicka Palmera?”.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zachęca do tworzenia powieści internetowej w stylu amerykańskim pod tytułem „Grona śmiechu. Kto zabił Dicka Palmera?”.

„Grona śmiechu” to zabawa literacka, w której można zaprezentować swoje pisarskie umiejętności. Celem inicjatywy jest twórcza integracja czytelników PiMBP w Rybniku.

Akcja „Grona śmiechu” jest częścią Amerykańskiej Nocy Bibliotek, która odbędzie się 3 czerwca w rybnickiej bibliotece. Wtedy też nastąpi finał konkursu, prezentacja wybranych fragmentów i przedstawienie najlepszych „pisarzy”.

Mile widziane jest, aby twórcy powieści nawiązywali w swoich tekstach do szeroko pojętej kultury amerykańskiej, także tej nieliterackiej (film, piosenka, legendarne wydarzenia, popkultura), ponieważ „Grona śmiechu. Kto zabił Dicka Palmera?” są w swych założeniach powieścią internetową w stylu amerykańskim.

Powieść tworzona jest pod adresem: https://powiescinternetowablog.wordpress.com/

W konkursie może wziąć udział każdy zapisany do biblioteki czytelnik (uczestnik fragment tekstu podpisuje swoim numerem karty bibliotecznej). Więcej informacji na temat akcji znajduje się w regulaminie: https://powiescinternetowablog.wordpress.com/idea-i-regulamin/.

Czekamy na wieści z innych bibliotek. Co planujecie? Piszcie na: nocbibliotek@ceo.org.pl

foterdziecko