„Flirt z Niepodległą” w Noc Bibliotek

Jako twórczy i rozwiająjący pasję literacką sposób na początek wydarzeń Nocy Bibliotek w bibliotece i integrację uczestników, polecamy Flirt z Niepodległą – opracowany we współpracy z Biblioteką Narodową na Noc Bibliotek w 100-lecie Niepodległości pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, wybór cytatów z utworów powstałych i czytanych ok. 1918 roku.

Jako twórczy sposób na integrację gości Nocy polecamy Flirt z Niepodległą na Noc Bibliotek 2018 pod hasłem „RzeczpospoCzyta” na 100 lat niepodległości Polski.

Talię Flirtu w paczkach akcji otrzyma 1600 bibliotek, które jako pierwsze zgłosiły się swój udział w Nocy Bibliotek 2018.

Poniżej – do pobrania i wydrukowania – dla wszystkich!

Flirt z Niepodległą to 28 kart i 280 zdań — cytatów z utworów wydanych w Polsce ok. 1918 r. oraz czytanych wówczas (i dziś) wierszy patriotycznych.
Jak flirtować z literaturą? Rozdajemy karty wszystkim uczestnikom spotkania. Każdy wybiera jeden cytat ze swojej karty i przekazuje ją wybranej osobie,
podając numer. W odpowiedzi otrzymuje tę samą lub inną kartę ze wskazaniem numeru odpowiedzi. W ten sposób nawiązujemy i rozwijamy relacje ze sobą nawzajem i z literaturą.

Dobrej zabawy!

Polecamy też flrty literackie z poprzednich edycji Nocy Bibliotek – Flirt z Sienkiewiczem i  Flirt z Leśmianem.

Drukujcie i z dobrą literaturą flirtujcie! <3