Flirt z Leśmianem

W tym roku przypadają 140. rocznica urodzin.i 80. rocznica śmierci jednego z największych polskich poetów – Bolesława Leśmiana. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was grę towarzyską “Flirt” z cytatami z jego utworów. Flirt trafi do Nocnych bibliotek w paczkach promocyjno-edukacyjnych akcji. 

W tym roku przypadają 140. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci jednego z największych polskich poetów – Bolesława Leśmiana. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was grę towarzyską “Flirt” z cytatami z jego utworów. Flirt trafił do 1300 Nocnych bibliotek w paczkach promocyjno-edukacyjnych akcji. Zamieszczamy go też poniżej w wersji do druku.

W grze wykorzystano fragmenty utworów poetyckich Bolesława Leśmiana (zarówno tych rozproszonych, jak i zebranych w najbardziej znanych zbiorach, jak „Sad rozstajny” czy „Łąka”) oraz cytaty z „Klechd sezamowych” i „Przygód Sindbada Żeglarza”. 

Jak grać we flirt?

Flirt towarzyski to 28 kart i 280 zdań — cytatów z utworów poety, a zarazem pięknych, czułych myśli do przekazania innym uczestnikom zabawy. Jak flirtować z literaturą? Rozdajemy karty wszystkim uczestnikom gry. Każdy czyta i wybiera jedno zdanie z otrzymanych kart, po czym przekazuje kartę z cytatem wybranej osobie, podając jego numer. W odpowiedzi otrzymuje tę samą lub inną kartę ze wskazaniem numeru odpowiedzi. W ten sposób możemy „flirtować” i się integrować, poznając polską literaturę i mówiąc pięknie „Leśmianem”.

To już druga część Nocnej serii – po ubiegłorocznym flircie z Henrykiem Sienkiewiczem.

Zachęcamy do nawiązywania flirtów również z innymi pisarzami!

foterdziecko