Flirt z dziełami Sienkiewicza

W Roku Sienkiewicza mamy dla Was m.in. grę towarzyską “Flirt” z cytatami z jego książek: „Krzyżaków”, “W pustyni i w puszczy”, „Latarnika”, “Trylogii, “Rodziny Połanieckich”, „Bez dogmatu”….

 

Flirt towarzyski to 28 kart i kilkaset zdań pochodzących z książek noblisty, a zarazem możliwości mądrych, zabawnych, czułych myśli do przekazania innym uczestnikom gry.

Zabawa polega na wybraniu z otrzymanych kilku kart jednego z ponumerowanych zdań i przekazanie karty z tym zdaniem wybranej osobie wraz z informacją o numerze cytatu, który do niej kierujemy. W odpowiedzi otrzymujemy tę samą lub inną kartę ze wskazaniem numeru odpowiedzi. W ten sposób możemy „flirtować”, czyli prowadzić rozmowy i nawiązywać kontakt z wieloma osobami, mówiąc pięknie „Sienkiewiczem”.

Karciany flirt to też świetny pomysł na zabawy literackie z tekstami innych pisarzy i świetny sposób na integrację uczestników Nocy Bibliotek w Waszej bibliotece.  

Pierwszych 1000 bibliotek w akcji dostanie od nas flirt pocztą, a poza tym załączamy go poniżej do pobrania, wydrukowania i…  grania :-).

foterdziecko