„DoMowy” – rodzinne warsztaty językowe w bibliotece

(Słowo)twórczych bibliotekarzy zapraszamy do przeprowadzenia rodzinnych warsztatów językowych w bibliotekach w ramach programu DoMowy. Rodzinne historie o słowach, realziowanego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury . Czas: do 31 lipca. Czekają na Was książki od partnerskich wydawnictw programu, sceanriusz warsztatwó, film z pilotażowego warsztatu. Zachęcamy!

DoMowy. Rodzinne historie o słowach. Przynieście Wasze słowa na warsztaty w bibliotece! Szczegóły na stronie programu: domowy.ceo.org.pl

DoMowy to program dla 40 bibliotek, które zrealizują przy naszym wsparciu warsztat dla rodzin z dziećmi – w terminie do 31 lipca 2018 r.
Biblioteki te otrzymają od nas dodatkowe paczki z materiałami promocyjno-edukacyjnymi programu: plakatami i książkami, a także dostęp do filmu edukacyjnego i materiałów wspierających organizację warsztatów.

Warsztat w bibliotece

W ramach warsztatu w bibliotece rodziny pod kierunkiem bibliotekarza przyglądają się swojemu domowemu, rodzinnemu językowi i dzielą się skrzydlatymi słowami, dziecięcymi „przekrętami”, domowymi neologizmami, powiedzonkami, które istnieją tylko w ich rodzinach (np. wymyśliły je dzieci i zostały w rodzinnym „obiegu”), a następnie utrwalają je w słowno-obrazkowej formie, ukazując ich źródło i znaczenie. Wspólna zabawa językiem polskim pozwoli docenić jego bogactwo i możliwości i zyskać większą świadomość językową.
Efektem programu będzie ilustrowana publikacja elektroniczna z wybranymi słowami z warsztatów w bibliotekach.