Informacje o bibliotece

Zbiory:27 tys. zbiorów książkowych, w tym literatura obcojęzyczna w języku angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, czeskim, słowackim i szwedzkim; przewodniki turystyczne po Polsce i świecie, Varsaviana
Działalność kulturalno edukacyjna:zajęcia komputerowe dla seniorów, wystawy, akcje „Zima w Mieście” i „Lato w Mieście”

Godziny wydarzenia

16.00-21.00

Plan wydarzeń

16.00–17.00  „Kryminał pod psem” – krzyżówka dla dorosłych przygotowana w oparciu o cykl książek Marty Matyszczak pod tym samym tytułem. Krzyżówkę będzie można rozwiązać w lokalu Wypożyczalni.
17.00–18.00  „Nocne bicie zegarów w bibliotece” – spotkanie z seniorem zegarmistrzem, który z dziećmi i dorosłymi porozmawia o swojej pracy przed przejściem na emeryturę. Będzie można zobaczyć kilka narzędzi zegarmistrzowskich oraz zajrzeć do wnętrza zegarka przez specjalną zegarmistrzowską lupę.
18.00–19.00  „Absurd nie czytać… z Pandą Wandą” – zajęcia literacko-plastyczne dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym
19.00–20.15  „Biblioteczne kino nocne” – projekcja filmu familijnego „Moja mama Gorylica” – animowanej adaptacji książki Fridy Nilsson pod tym samym tytułem. Film o miłości, inności, empatii i trosce o słabszych. Historia opowiada o małej Jonnie mieszkającej w domu dziecka, którą pewnego dnia adoptuje gorylica. Jonna początkowo obawia się dziwnej, nietypowej mamy, ale szybko odkrywa, że łączy ich wielka więź. Tymczasem inne dzieci chcą bohaterkę uratować, a w sprawę mieszają się też lokalne władze, które mają własne plany dotyczące domu dziecka
16.00–21.00 możliwość wypożyczania i zwracania książek
 

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

-

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Warszawa

 • Kod pocztowy

  03-285

 • Adres

  L. Kondratowicza 23

 • Strona

  https://www.multibiblioteka.waw.pl/

Relacja z wydarzenia

Gdy nadchodzi jesień, z niecierpliwością wszyscy bibliotekarze wyczekują tego wyjątkowego wieczoru – Nocy Bibliotek. Możemy się wtedy spotkać z naszymi czytelnikami i zaproponować im wiele atrakcji, które dla nich przygotowujemy. Nie było inaczej także w tym roku. 7 października Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 zamieniła się w niezwykle gwarne i wesołe miejsce.
Nasi goście spotkali się z emerytowanym zegarmistrzem, żeby poznać tajniki tej już powoli zanikającej profesji. Można było obejrzeć mechanizm przez specjalną zegarmistrzowską lupkę, ale także zobaczyć zabytkowe zegarki z początku ubiegłego wieku.
Kolejną atrakcją było spotkanie literacko plastyczne pt. „Absurd nie czytać… z Pandą Wandą” – biblioteczną maskotką. Nasza cudowna wolontariuszka – pani Małgosia przeczytała dzieciom wiersze Jana Brzechwy, których bohaterami są zwierzęta. Okazało się, że dzieciaki znały każdy z wierszy, chórem wtórując pani Małgosi. Po części literackiej w ruch poszły nożyczki, klej oraz kolorowe elementy – dzieci stworzyły własne Zoo. Były ścieżki, bramy, wybiegi dla zwierząt, a także place zabaw.
Gdy już wszystkie prace były gotowe, zgasiliśmy światło i w Bibliotece pojawiło się kino. W tym roku mieliśmy okazję wyświetlić naszym małym widzom ciepły i mądry film pt. „Moja mama Gorylica”.
To był wspaniały wieczór, pełen wrażeń, radości, śmiechu i przyjemności z przebywania w magicznym świecie Biblioteki. Kolejna taka niezwykła noc za rok! Do zobaczenia!

foterdziecko