Zbiory:Ponad 32 tys. woluminów: literatura obyczajowa, sensacyjna, historyczna, popularnonaukowa, biograficzna
Działalność kulturalno edukacyjna:spotkania autorskie, młodzieżowe spotkania z ciekawymi ludźmi, Dyskusyjny Klub Książki

16.00-21.00

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek zaprasza 7 października 2023 r. na godz. 16.00 do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 na benefis artystyczny Agnieszki Kazały.
W programie spotkanie autorskie i prezentacja dorobku artystycznego Agnieszki Kazały, wystawa książek, obrazów i grafik artystki, możliwość zakupu książek Autorki, a dla dzieci: prezentacja bajek w teatrzyku kamishibai i zabawa z upominkami.
Będzie też słodki poczęstunek 🙂
Agnieszka Kazała – warszawianka, twórczyni ściśle związana z Targówkiem, a także Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, parająca się różnego rodzaju rzemiosłem twórczym: malarstwem sztalugowym (olej, akryl) i użytkowym (szkło, porcelana, drewno), fotografią, grafiką (okładki książek, ilustracje książkowe); pisarka – autorka pełnych empatii książek dla dzieci oraz dwóch powieści dla dorosłych pt. Apetyt na życie i Cela 78.
Ponadto w godz. 16.00–21.00 będzie można wypożyczać i zwracać książki.

Radzymińska 121

Benefis artystyczny Agnieszki Kazały. Noc Bibliotek 2023 w W64
Za nami pełna atrakcji Noc Bibliotek! Jednym z najważniejszych wydarzeń był benefis Agnieszki Kazały w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 (ul. Radzymińska 121).
Zaprzyjaźniona z Biblioteką Publiczną na Targówku pisarka, ilustratorka, malarka świętowała:

15 lat pracy twórczej z ilustracją (w maju 2008 r. została wydana pierwsza książka z ilustracjami Agnieszki Kazały: „Pelargonka” Niki Jabłonowskiej, wyd. Lucky),
10 lat pracy jako autor tekstów (w 2013 r. została wydana pierwsza autorska książka – tekst i ilustracje – pt. „Zegar z Miaukułką”, wyd. Złote Myśli),
10 lat od momentu powstania jej Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro, w którym są wydawane książki Agnieszki Kazały (wydała dwie powieści dla dorosłych pt. Apetyt na życie i Cela 78, a także wiele książek dla dzieci) i wielu innych autorów.

Artystka w przezabawny i twórczy sposób przybliżyła swoje życie przy pomocy japońskiego teatrzyku kamishibai, prezentując własne ilustracje i opowiadając o ślubie, ważnym telefonie – pobudce, pierwszej książce, założeniu wydawnictwa…
Następnie przedstawiła dzieciom bajkę w teatrzyku kamishibai o czarownicy Magdzie.
Zastępczyni Dyrektora Biblioteki Publicznej na Targówku Grażyna Strzelczak-Batkowska i animatorka kultury Biblioteki Katarzyna Przybysz-Mendyk wręczyły Pani Agnieszce prezent, gratulując wspaniałych dokonań artystycznych i życząc dalszej owocnej współpracy m.in. przy projektach edukacyjno-kulturalnych.
Projekty i spotkania z Agnieszką Kazałą
Uczestnicy benefisu wzięli udział w quizie z nagrodami. Do Wypożyczalni nr 64 przybyli m.in. autorzy, których książki zostały wydane przez Wydawnictwo Literackie Białe Pióro. Wspominali wspólnie przeżyte chwile, a także… uraczyli bohaterkę wydarzenia niespodziankami poetyckimi i muzycznymi. W ramach ukoronowania jej działalności wręczyli koronę i berło.
Na terenie Wypożyczalni znajdowała się wystawa książek, obrazów i grafik Agnieszki Kazały. Poza tym można było kupić dzieła literackie Autorki. Delektowaliśmy się też przepysznym poczęstunkiem.
Pani Agnieszko! Życzymy, by Pani twórczość nadal królowała w sercach dziecięcych i dorosłych czytelników, zajmowała zaszczytne miejsca w rankingach bestsellerów, konkursach, na półkach bibliotek i księgarni w Polsce, a także we Włoszech, San Marino i w innych rejonach świata, a nawet wszechświata (w końcu o UFO też Pani napisała 😉). Niech obrazy również zdobią ściany zarówno polskie, jak i zagraniczne.
Wszystkiego dobrego na dalszej drodze życia i miłej dalszej współpracy z Biblioteką Publiczną na Targówku! 🥰