Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela rozpoczęła swoją działalność w 1947 roku. Od 1951 roku mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Juliusza Słowackiego 6. Bardzo ważną częścią zasobów PBP są regionalia, na które składa się bogaty zbiór dokumentów życia społecznego, ilustrujący rożne wydarzenia z dziejów Pułtuska i powiatu pułtuskiego. Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela odgrywa istotna rolę w tworzeniu i zachowaniu dziedzictwa kulturowego oraz tożsamości regionalnej. Gromadzi i przechowuje dorobek społeczny dla przyszłych pokoleń oraz rozbudza zainteresowania kulturą i czytelnictwem w społeczeństwie.

Pułtusk

Juliusza Słowackiego 6

Noc Bibliotek już za nami ! Wieczorem Czytelnia zamieniła się w salę zamkową, wypełnioną po brzegi naszymi najmłodszymi czytelnikami. Pojawiły sie księzniczki i rycerze oraz aktorzy, którzy prowadzili animacje dla dzieci pt "Tropem rycerskiej przygody". Po intensywnej zabawie oraz wielu konkursach zaprosiliśmy dzieci oraz ich opiekunów na film "Moja mama Gorylica", animowaną adaptację znanej w Polsce książki Fridy Nilsson.
Do godziny 20:30 można było skarzystać z naszych wypożyczalni, porozmawiać przy kawie, herbacie oraz wziąć udział w akcji "Uwolnij książkę", która wciąż cieszy się dużym zainteresowaniemwśród mieszkańców naszego miasta.