Informacje o bibliotece

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna gromadzi i udostępnia literaturę fachową głównie z zakresu pedagogiki i psychologii. Organizujemy akademie, konferencje, seminaria, warsztaty, lekcje dla nauczycieli, studentów i uczniów z Piły i powiatu.

Godziny wydarzenia

18.00 - 20.00 (06.10. 2023 r.)

Plan wydarzeń

Noc Bibliotek: Piła - kryminalnie, pod hasłem: absurd nie czytać.

Spotkanie autorskie z pilskim autorem kryminałów Tomaszem Brewczyńskim;
Scenografia nawiązująca do miejsca przestępstwa;
Kryminalna Piła prezentuje: sposoby zabezpieczania śladów kryminalnych i omówienie współpracy policji z autorami kryminałów;
Słodki poczęstunek z kawą w przerwie spotkania;
Losowanie książek kryminalnych wśród uczestników spotkania;
Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa powieści kryminalnych ze zbiorów Biblioteki oraz plakatów i grafik. 
Wydarzenie będzie nagrywane przez Green Studio przy CDN Piła i zamieszczone na kanale You Tube Biblioteki

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Literatura pedagogiczna, psychologiczna, dzięcięca, młodzieżowa, beletrystyka, poradniki.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Piła

  • Kod pocztowy

    64-920

  • Adres

    ul. Bydgoska 21

  • Strona

    https://bppila.cdnpila.pl/

Relacja z wydarzenia

Wydarzenie Noc Bibliotek zaplanowano na dzień 6 października, na godz. 18.00 w budynku CDN przy ul. Bydgoskiej 21 w Pile. Akcja została zgłoszona na stronie Noc Bibliotek oraz szeroko rozpropagowana w mediach społecznościowych Biblioteki Pedagogicznej i CDN w Pile. 
Tegoroczną imprezę zatytułowaną: Noc w Bibliotece – kryminalnie otworzył Grzegorz Bogacz - Dyrektor CDN w Pile, a prowadziła Lidia Bochan, kierownik działu Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów PBP w Pile. 
W pierwszej części spotkania wywiad z Tomaszem Brewczyńskim, pilaninem, autorem kryminałów, przeprowadziła Dominika Łusiewicz. Były intrygujące rozmowy z publicznością oraz loteria, podczas której rozlosowano 4 publikacje autora.  
W przerwie zaproszono gości na słodki poczęstunek z kawą, obejrzenie ciekawej scenografii i wystawy książek kryminalnych ze zbiorów biblioteki. Była też możliwość zakupu książek, czas na autograf i krótką rozmowę z pisarzem, z czego skorzystało wielu uczestników. Goście otrzymali również pamiątkowe zakładki i ekslibrisy Nocy Bibliotek. 
W drugiej części spotkania Leszek Koźmiński, młodszy inspektor oraz komisarz Marcin Mańczak zaprezentowali walizkę kryminalistyczną wraz ze sposobami ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Policjanci bardzo ciekawie mówili o nietypowych śladach, rozwiązywaniu zagadek oraz o tym, jak merytorycznie wspierają autorów kryminałów, m.in. Katarzynę Bondę. 
Na koniec Leszek Koźmiński jako inicjator i współorganizator akcji czytelniczej Kryminalna Piła zaprosił uczestników Nocy Bibliotek na 11 edycję Festiwalu Kryminału, który odbędzie się w dniach 11-13 października.  
Spotkanie przebiegało w tajemniczej atmosferze, entuzjazm i zainteresowanie uczestników były widoczne. Frekwencja także dopisała, mimo późnej pory goście do końca zadawali pytania i robili pamiątkowe zdjęcia. Uśmiechy towarzyszyły także nam, organizatorom. Nagranie ze spotkania zamieszczone zostanie na kanale You Tube Biblioteki Pedagogicznej w Pile.
Dominika Łusiewicz

foterdziecko