Tutaj książka czeka na młodego czyelnika. Aktywnym miejscem naszej biblioteki jest czytelnia, w której spotykamy się z dziećmi i młodzieżą podczas różnych zajęć i wydarzeń kulturalnych.

7.10.2023
Start: 16.00
Zabawy integracyjne
Wspólne czytanie fragmentu książki "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai"
Gra detektywistyczna pt. "Kto ukradł książkę z biblioteki?"
Warsztaty plastyczne
Zakończenie: 19.00

9.10.2023
Start: 9.00
Projekcja filmu "Moja mama Gorylica"

Książki dla dzieci i młodzieży

Chełmża

Bydgoska 7

W dniu 7 października 2023 roku spotkaliśmy się z dziećmi w wieku 9-11 lat w Filii dla Dzieci i Młodzieży i Chełmżyńskim Ośrodku Kultury. Po przywitaniu i kilku zabawach integracyjnych, przeszliśmy do kolejnego etapu programu. Wczuliśmy się w klimat tego wieczoru, czytając fragment książki: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica biblioteki". Przecież "Absurd nie czytać!". W poszczególnych pomieszczeniach budynku pojawili się: ochroniarz, gospodarczy, ksiądz, policjantka, artystka oraz oczywiście bibliotekarka. Okazało się, że z biblioteki zginęła cenna książka. Dzieci, które zostały podzielone na mniejsze drużyny, tworzące małe agencje detektywistyczne, miały za zadanie odnaleźć zgubę. Do dypozycji mieli zeznania świadka, ślady pozostawione w bibliotece, rzeczy pozostawione przez złodzieja oraz nagrania z monitoringu. Całe szczęście mali detektywi wykazali się czujnością i w większości poprawnie wskazali złoczyńcę - okazała się nim policjantka! Dzieci świetnie się bawiły, wykonując kolejne zadania, my, organizatorzy chyba jeszcze lepiej. Towarzyszyło nam mnóstwo śmiechu i zabawnych sytuacji. A dzieci wychodziły podekscytowane i baaardzo zadowolone.

W poniedziałek 9 października 2023 do naszej biblioteki, a w zasadzie do Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chełmży zostały zaproszone na projękcję filmu "Moja mama Gorylica". Film obejrzało około 100 dzieci.