Misją Biblioteki jest utrzymanie najwyższego profesjonalnego poziomu swej działalnościw celu aktywnego wspierania procesów edukacyjnych, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami klientów oraz zaspokajanie potrzeb biblioteczno-informacyjnych użytkowników, zapewnienie dostępu do źródeł informacji niezbędnych w budowaniu społeczeństwa informacyjnego, rozbudowa informatycznej sieci bibliotecznej.

Zapraszamy w godzinach 16.00 - 20.00.
W programie:- groteskowe zakładki – razem z naszymi mistrzyniami rękodzieła Marią Wójcik i Agatą Gąsior wykonacie narożne zakładki do książek (zapraszamy do Czytelni),
- nocny absurd w magazynie – wieczorne zwiedzanie magazynów, w których czeka na Was Radosław Jarecki z afrykańskimi opowieściami,
- bajki z Ugandy – czyta Robert Ainebyona Karokora, tłumaczenie Monika Piątek (sala konferencyjna),
- półka „Podziel się książkami” – w Czytelni będą przygotowane książki w ramach akcji bookcrossing,
- łamigłówki, kolorowanki, zagadki – gimnastyka mózgu (Czytelnia),
- projekcja filmu „Moja mama Gorylica” (godz. 19.00),
- amnestia dla wszystkich czytelników – tego dnia anulujemy kary za nieterminowe zwroty.

ul. Żołnierzy Niepodległej 1

W sobotę 7 października 2023 emocje sięgnęły zenitu w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie. Tego dnia odbyła się 9 Noc Bibliotek, która przebiegła w tym roku pod hasłem ,,Absurd nie czytać”. Przybyłe dzieci i młodzież wykonały wspólnie z Paniami bibliotekarkami ,,groteskowe zakładki do książek”, poznały afrykańskiego Ducha Tsimihety, który skrył się w bibliotecznym magazynie i przeczytał afrykańskie opowieści pt. ,,W świecie bajek, przysłów i złotych myśli środkowoafrykańskich”, autorstwa ks. Romana Rusinka SAC. Piękne bajki z Ugandy natomiast przeczytali nasi zaproszeni goście z Afryki - Robert Ainebyona Karokora wraz z przyjaciółmi z Tanzanii, które tłumaczyła Monika Piątek. Poza afrykańskimi przygodami dzieci mogły spędzić miło czas podczas ,,gimnastyki mózgu”, rozwiązując łamigłówki, zagadki i rozwinąć swoje talenty artystyczne kolorując tematyczne kolorowanki. Ważnym punktem  NOCY BIBLIOTEK był film ,,Moja mama Gorylica”, którym dzieci zakończyły tegoroczną imprezę.
W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie zaprosiła do współpracy Dyskusyjny Klub Książki – DKK oraz Fundację Mała Misja.
Zapraszamy ponownie za rok ! My już nie możemy się doczekać ! A Wy, Drodzy Czytelnicy?