Biblioteka Publiczna w Miłakowie jest placówką otwartą na każdego użytkownika. Oprócz bogatego księgozbioru dla dzieci i dorosłych proponujemy gry planszowe oraz dostęp do komputerów, ksero, drukarki oraz skanera. Chętnie zapraszamy dzieci szkolne na różnorakie zajęcia. Dla przedszkolaków prowadzimy akcję "Mała Książka - Wielki Człowiek", Dla dorosłych z powodzeniem rozwija się Dyskusyjny Klub Książki. Uczestniczymy w Narodowym Czytaniu, Nocy Bibliotek, Akcji Żonkil,  Słodkiej Paczce dla Seniora i wielu innych działaniach.

3 godziny

Miłakowo
Piątek 06.10.2023r. start godz. 16.00
zabawy kreatywne z książką, malowanie buziek, pokaz filmowy dla dzieci
sobota 07.10.2023r. godz. 17.00
kicz party z książką w tle (mile widziane  przebranie), absurdalnie kreatywne zabawy
Punkt Biblioteczny w Boguchwałach
piątek 06.10.2023r. start godz. 16.00
gry i zabawy integracyjne dla dzieci i dorosłych, wspólne pieczenie pizzy - absurd nie czytać książek kucharskich

lektury szkolne

Miłakowo

Ojca Władysława Włodyki 20

Tegoroczna Noc Bibliotek została podzielona na dwa dni (a właściwie noce) i rozpoczęła się w naszej bibliotece już w piątek, gdzie na dzieci czekał pokaz filmu o Muminkach. Następnie jedną z atrakcji było malowanie buziek oraz zabawy kreatywne z użyciem zubytkowanych książek. Równolegle dzieci wraz z rodzicami doskonale bawili się w naszym Punkcie Bibliotecznym w Boguchwałach. Wydarzenie otwierał pokaz filmu dla najmłodszych. Później dorośli wraz z dziećmi integrowali się przy pieczeniu pizzy oraz bawili się w różne gry, gdzie motywem przewodnim była książka. Do zabaw tutaj również użyto zubytkowanych pozycji.
Drugiego dnia Noc Bibliotek odbyła się w Bibliotece Publicznej w Miłakowie, gdzie o 17.00 w nawiązaniu do hasła „Absurd nie czytać” zostało zorganizowane kicz party z książką. Przebrani goście brali udział w zabawach i grach słownych opartych na różnych pozycjach książkowych. Podobnie jak w poprzednim roku dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa, gdzie zadaniem uczestników było odgadnięcie, kim się jest. Uczestnicy dobrze bawili się też przy skojarzeniach, gdzie na podstawie różnych słów haseł musieli odgadnąć, o jaką książkę chodzi. Korzystając z okazji  zostały również przeprowadzone mini warsztaty z Polskiego Języka Migowego, gdzie uczestnicy zapoznali się z alfabetem PJM, kulturą Głuchych oraz uczyli się jak wymigać swoje imię, przedstawić się i przywitać. (Warsztaty zostały przeprowadzone przez bibliotekarkę, która uczy się PJM i jest w stopniu średniozaawansowanym). W nawiązaniu do tegorocznego hasła „Absurd nie czytać”- czytanie uskrzydla została stworzona ścianka fotograficzna, gdzie uczestnicy w trakcie wydarzenia oraz przez cały październik będą mogli sobie robić przy niej zdjęcia. Dodatkową atrakcją było również okienko fotograficzne. Po wesołych zabawach i zdjęciach uczestnicy rozmawiali o książkach, w których występował motyw absurdu, komizmu i komedii oraz o tych, które uskrzydlają.