Zbiory biblioteki stanowi literatura pisarzy polskich i obcych, literatura dla dzieci i młodzieży, literatura popularno naukowa ze wszystkich dziedzin wiedzy, bogaty zestaw lektur szkolnych, a w czytelni encyklopedie, leksykony, słowniki i albumy.

Oprócz wypożyczalni dla dorosłych, czytelni, kącika dla maluchów placówka wyposażona została w czytelnię internetową, która w dzisiejszych czasach jest niezbędna w zaspokajaniu potrzeby i zainteresowań czytelniczych użytkowników.

W naszej bibliotece można uzyskać różne informacje dotyczące naszej miejscowości jednak z działu „Regionalia” można korzystać tylko na miejscu.

- wieczorne wypożyczanie

- otwarte czytelnie

- wspólne czytanie

- premiera nowości wydawniczych

- biblioteczny labirynt (Pokaz, jakie tajemnice skrywają się w bibliotece nocą. Oprowadzenie czytelników po zakamarkach pomieszczeń bibliotecznych i opowieści historii książnicy).

Pilica

Zawierciańska 12

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która ma na celu propagowanie czytelnictwa oraz pokazanie przyjaznej biblioteki z innej perspektywy, jako miejsca ciekawych inicjatyw.

Zgodnie z tegorocznym hasłem „Klimat na czytanie”, w sobotę 10 października w godzinach wieczornych powitaliśmy naszych czytelników w czytelniczym klimacie. Pomieszczenia biblioteczne zostały specjalnie zaaranżowane na ten wieczór. Już od samych drzwi naszych gości witały jesienne dekoracje, które wiodły do nastrojowej czytelni stworzonej specjalnie na tą okazję. W czytelni czekały przygotowane różności czytelnicze, wśród, których można było znaleźć świeżo zakupione nowości wydawnicze dla małych i dużych czytelników. Wszyscy czytelnicy opuszczali bibliotekę z ciekawymi książkami na jesienne wieczory.

Dla naszych milusińskich przygotowaliśmy specjalne atrakcje – lekcję biblioteczną oraz wieczorne zwiedzanie biblioteki, które cieszyło się dużą popularnością i udowodniło, że dzieci wcale nie boją się ciemności. Dzieciaki dostały także naklejki z logo akcji oraz małe słodkości.

Klimat zachęcał do czytania i dyskusji o książkach. Wielu czytelników skorzystało z okazji i przysiadło na chwilkę do lektury. Kącik do czytania tak bardzo się spodobał, że zostanie z nami na dłużej.

Nasza Noc w Bibliotece upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Jednocześnie była bardzo ciekawym doświadczeniem, które pokazało dobry klimat w naszej bibliotece.

W Nocy Bibliotek wzięło udział 25 osób.