Jesteśmy biblioteką publiczną, w naszym księgozbiorze znajdują się książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Noc Bibliotek w Bibliotece w Karczewie
czas trwania: 16:00-23:00
miejsce: czytelnia biblioteki głównej ul. Widok 2
Zajęcia rozpoczną się projekcją filmu "Moja mama Gorylica"
Po projekcji rozpoczną się zajęcia "Moje emocje" (gry, zabawy, burza mózgów i emocji).
Na zakończenie spotkania zostanie wyświelony kolejny film "Pamiętniki Tatusia Muminka".

Książki dla dzieci

Karczew

Widok 2

IX Ogólnopolska Noc Bibliotek w Karczewie była pełna uczuć i emocji.
W naszym nocnym spotkaniu wzięło udział 28 dzieci. Nasza wspólna „Noc” trwała 7 godzin i skupiła się na emocjach i uczuciach. Rozpoczęła się seansem filmowym „Moja mama Gorylica”.
Kolejnym etapem była burza mózgów, dzieciaki analizowały emocje pojawiające się w filmie i porównywały z emocjami jakie im towarzyszyły podczas oglądania. Dzieci opowiadały o swoich emocjach i o tym jak sobie z nimi radzą. Były recepty na „złe” i „dobre” emocje, ćwiczenia oddechowe i fizyczne. Najwięcej emocji przyniosło wspólne czytanie „7 uczuć małej Zosi” oraz zabawy z książki „Moje emocje. Pokazuję co czuję”, bo jak głosi hasło ABSURD NIE CZYTAĆ o tak ważnych sprawach.
Na zakończenie czytelnia biblioteki ponownie zmieniła się w salę kinową, a dzieci przeniosły się w świat Muminków oglądając „Pamiętniki Tatusia Muminka”.