Jesteśmy biblioteka o charakterze miejsko- gminnym. Zrzeszamy młodzież, dorosłych oraz dzieci. Szczególnie ci ostatni spedzają w bibliotece dużo czasu, integrując się się i obcując z książką.

Głośne czytanie fragmentów powieści grozy;
Upiorne wypieki;
Twórczość filmowa Alfreda Hitchcocka.

Książki z działu literatury fantastycznej dla młodzieży.

Biała Piska

Sikorskiego 4

Tegoroczna Noc Bibliotek w M-GBP w Białej Piskiej przebiegała w iście upiornych klimatach. Po obejrzeniu przez naszych najmłodszych filmu" Moja mama gorylica", skupiliśmy się na starszych odbiorcach, a więc na młodzieży. Niespodzianką był dla nas międzynarodowy (polsko-ukraiński) skład "ekipy". Prezent w postaci Książki Remigliusza Mroza w języku ukraińskim okazał się strzałem w dziesiątkę.  Nasz wieczór rozpoczęliśmy od wypieku "Paluchów Wiedźmy". Było dużo śmiechu i radości. Szczególnie dla uczestniczek z Ukrainy. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną wprowadzającą w hichockockowskie realia twórczości. Było to preludium do rozmów o twórczości reżysera. Ponadto zaprezentowaliśmy krótkie fragmenty najważniejszych scen z filmów Hitchococka. Książkową bohaterką wieczoru została pozycja autorstwa Richarda Macleana  Smitha pt. "Niewyjaśnione", która przybliżyła nam realia powstawania m.in. filmów Hichococka , a także inne historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić. Wydarzenie było  okazją do wzbogacenia literacko-filmowej wiedzy, dobrej zabawy i integracji.