Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Szadku mieści się przy ulicy Prusinowskiej 4. Posiada 1 filię biblioteczną w Prusinowicach. Współpracujemy z lokalnymi instytucjami, organizujemy ciekawe spotkania dla dzieci i dorosłych.

16:00 - "Malowanie z pasją" - wystawa malarska Anny Sowińskiej
16:30- Turniej Szachowy
Dodatkowo nocna wypożyczalnia książek

Każda książka ucieszy nas i naszych czytelników.

Szadek

Prusinowska 4

9 edy­cja Nocy Biblio­tek za nami. Wyda­rze­nie odbyło się pod hasłem: „Absurd nie czy­tać”. Naszą Noc Bibliotek roz­po­czę­li­śmy od otwar­cia wystawy malar­skiej – Anny Sowiń­skiej pt. „Malo­wa­nie z pasją”. Tra­dy­cyj­nie dla miło­śni­ków sza­chów odbył się Tur­niej Sza­chowy. Dodat­kowo mogli­śmy liczyć na wspar­cie klu­bo­wi­czów Dysku­syj­nego Klubu Książki. W trak­cie Nocy Biblio­tek dzia­łała rów­nież nocna wypo­ży­czal­nia ksią­żek. Ser­decz­nie dzię­ku­jemy wszyst­kim, któ­rzy spę­dzili z nami popo­łu­dnie i wie­czór.
W dniach 10,11,12 października w ramach udziału w Nocy Bibliotek zorganizwaliśmy publiczne projekcje filmów: "Pamiętnik Tatusia Muminka" i "Moja mama Gorylica". Filmy obejrzały dzieci z Publicznego Przedszkola w Szadku i ze Szkoły Podstawowej w Szadku.