Przestrzeń biblioteki przyciąga swoją nowoczesnością, niebanalnymi wnętrzami i bogactwem możliwości.

XI Ogólnopolska Noc Bibliotek przebiega pod hasłem "Absurd nie czytać". Zapraszamy do Biblioteki w Żorach 7 października 2023 r. od godziny 19:00 do 24:00. Tej nocy po prostu absurdem byłoby do nas nie wpaść! Dla najmłodszych przygotowaliśmy niecodzienne spotkanie z psem, możliwość poznania i pracy z foamiranem, czy zabawy w literowe kostki. W strefie młodych można liczyć na słodkie co nieco, stanąć do rozgrywek na XBOX, a nawet pomalować ubrania farbami UV. Podczas tej absurdalnej nocy, będzie można pogłówkować w niejednym absurdalnym quizie i wygrać niejeden absurdalny konkurs. A to jeszcze nie wszystko! Niby całkiem poważnie, a jednak pod szyldem absurdu spotkamy się z Joanną Bator, posłuchamy w przestrzeni biblioteki koncertu chóru AF Music i zobaczymy nie jeden absurdalny film z brytyjskim akcentem. Nie zabraknie ciętego, satyrycznego języka literackiego Juliana Tuwima i Antoniego Słonimskiego, którzy wciągną czytelników w Opary Absurdu. Jak absurd to nie może zabraknąć akcentu czeskiego. Tej nocy w Bibliotece w Żorach absurd będzie gonił absurd.
Szczegółowy plan na: https://mbpzory.pl/n,ix-ogolnopolska-noc-bibliotek

Żory

Rybnicka 6-8

XI Ogólnopolska Noc Bibliotek przebiegała pod hasłem "Absurd nie czytać". W Bibliotece w Żorach 7 października 2023 r. o godzinie 19:00 wystartowaliśmy z absurdalną nocą, wychodząc z założenia, że absurdem byłoby do nas nie wpaść! Program wydarzenia przyciągnął do biblioteki ponad 1500 osób! Najmłodsi uczestnicy spotkali zaczytanego psa, poznali foamiran tworząc odjechane postacie,  zagrali w literowe kostki, wysłuchali bajeczek na dobranoc i odpłynęli w sennej krainie. W strefie młodych można było liczyć na słodkie co nieco, stanąć do rozgrywek na XBOX, powyplatać makramowe drobnostki, zrobić sobie absurdalne zdjęcia na ściance, zagrać w Vu Du, a nawet pomalować ubrania farbami UV. Podczas tej absurdalnej nocy, uczestnicy główkowali w niejednym absurdalnym quizie i wygrywali niejeden absurdalny konkurs. A to jeszcze nie wszystko! Niby całkiem poważnie, a jednak pod szyldem absurdu spotkaliśmy się z Joanną Bator, chóru AF Music rozsiał muzyczne brzmienie w przestrzeni biblioteki, zobaczyliśmy nie jeden absurdalny film z brytyjskim akcentem, a odważni mogli spróbować swoich sił w malarstwie, podpatrując prace lokalnych artystów. Na specjalnej instalacji zagościli Julian Tuwim i Antoni Słonimski, którzy wciągnęli czytelników w Opary Absurdu. Jak absurd to nie mogło zabraknąć akcentu czeskiego, absurdalnych wyzwań czytelniczych i absurdalnie dużych puzzli. Tej nocy w Bibliotece w Żorach absurd gonił absurd, a między tym wszystkim toczyło się oprowadzanie po zakamarkach biblioteki.
Szczegółowy plane: https://mbpzory.pl/n,ix-ogolnopolska-noc-bibliotek

Relacja wideo