Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie posiada bogaty i na bieżąco poszerzany księgozbiór zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Prężnie działające działy organizaują liczne spotkania autorskie, warsztaty i spotkania dla dzieci i dorosłych, lekcje biblioteczne,konkursy i wystawy. Biblioteka bierze udział w ogólnopolskich akcjach czytelniczych, aktywnie promując czytelnictwo wśród wszystkich grup wiekowych.

Kolejna edycja Nocy Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie obfitować będzie w atrakcje dla każdej grupy wiekowej.
Tej nocy Oddział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej zamieni się w kino dla najmłodszych, a po seansie w warsztat plastyczny!
Dla młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy wyjątkowe, pachnace lawendą warsztaty kreatywne! :)
Więcej informacji na naszym profilu Facebook:
Plakaty informacyjne-> NOCNE SZYCIE W BIBLIOTECE oraz NOC MUMINKÓW
Gorąco zachęcamy do dołączenia na wydarzeniu na Facebooku! ->NOC BIBLIOTEK W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SZCZYTNIE

Szczytno

Polska 8

Wspaniała Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie już za nami, a wspomnienia pozostaną na długo w naszych sercach!
Dla najmłodszych przygotowano wyjątkowy seans filmowy z przygodami Muminków, podczas którego nie zabrakło chrupiącego popcornu. Po seansie wszyscy młodzi kinomani mieli okazję wykazać się talentem plastycznym i wykleić kolorowego muminka wg. własnego pomysłu. Dorośli zaś mogli wziąć udział w niezwykłych warsztatach "Nocne szycie w Bibliotece", gdzie każdy mógł stworzyć własny woreczek na lawendę - pachnący gadżet do przechowywania w dowolnym miejscu w domu. To niezwykłe wydarzenie i ogromna frekwencja (ponad 100-tka uczestników) pokazało, jak ważne są nasze biblioteki -  nie tylko jako przestrzeń książek, ale także jako miejsce atrakcyjnych spotkań, twórczości i inspiracji. Dziękujemy wszytskim, którzy wzięli udział i wspólnie z nami tworzyli tę magiczną atmosferę.
Widzimy się za rok na kolejnej, wspaniałej NOCY BIBLIOTEK!

Relacja wideo