Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie osiąga bardzo dobre wyniki w czytelnictwie. Zajmuje pierwsze miejsce w powiecie garwolińskim w ilości wypożyczeń-310,91 voluminów na 100 mieszkańców (średnia w powiecie 266,97), trzecie miejsce w powiecie w ilości zarejestrowanych czytelników -15,86 czytelnika na 100 mieszkańców,

16.00 do 19.45

Noc Bibliotek rozpocznie się 07.10.2023 (sobota) o godzinie 16:00.
Program :
16:00- Powitanie zgromadzonych gości
16:05- Wspólne przeczytanie wiersza, hymnu towarzyszącemu tegorocznej akcji
16:15- Czytanie bajek
16:45- Zajęcia plastyczne
17:30- gry, zabawy, konkursy                                                                                                                                               18:00 - Oglądanie filmu przeznaczonego na " Noc Bibliotek"
19:30- Wręczenie dyplomów, podziękowań za udział w ,,Nocy Bibliotek"
Ponad to: malowanie buziek, kiermasz książek, akcja ,,książka za książkę:

Łaskarzew

Strażacka 1

Uroczyste otwarcie Nocy Bibliotek rozpoczelismy 7.10.2023 roku o  godzinie 16.00 wspólnym przeczytaniem wiersza "Nieczytane " Wisławy Szymborskiej naszej tegorocznej patronki roku. Poznalismy bajkę Natalii Malanowskiej " Trzej bracia ", wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Były quizy i zagadki podczas których uczestnicy za każdą dobrą odpowiedź otrzymywali zakładkę do książki. Każdy kto zebrał 3 lub więcej zakładek otrzymywał w nagrodę książkę.Podczas zajęć plastycznych powstało mnóstwo jesiennych, niepowtarzalnych kolorowych zwierzaków. Po warsztatach na dzieci czekała niespodzianka - słodki poczęstunek. Z bełnymi brzuchami, zamienilismy naszą bibliotekę w salę kinową i obejrzelismy film animowany pt. : " Moja Mama gorylica". Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z hasłem tegoroczej akcji " Absurd nie czytać ", słodycze oraz dyplomy za aktywny udział. Nocy towarzyszyła akcja " Książka " za książkę", " Malowanie buziek" oraz kiermasz książek.