Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie zaprasza do korzystania z księgozbioru udostępnianego w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, Wypożyczalni dla Dorosłych oraz Czytelni. Użytkownicy mogą skorzystać z Informatorium komputerowego oraz Galerii będącej miejscem wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych.

4 godziny

1.       Spotkanie autorskie - promocja I tomu Krasnostawskiego Słownika Biograficznego
2.       Seans filmowy dla dzieci „Moja mama Gorylica” w reżyserii Lindy Hamback na podstawie książki Fridy Nilsson
3.       W dżungli książek – warsztaty dla dzieci inspirowane filmem „Moja mama Gorylica”

Powieści obyczajowe dla dorosłych z dużą czcionką

Krasnystaw

Okrzei 23

W ramach „Nocy Bibliotek”, która odbyła się 19.10.2023r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie miała miejsce promocja Krasnostawskiego Słownika Biograficznego t. 1, przygotowanego pod redakcją Artura Borzęckiego i Sławomira Franca. Publikacja składa się ze 148 biogramów opracowanych przez 36 autorów. Na spotkaniu z redaktorami przybyło wiele osób zainteresowanych tematyką regionalną, tym bardziej, iż jest to pierwsze tego typu wydawnictwo na ziemi krasnostawskiej. W tym samym czasie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zamienił się w mini salę kinową. W przytulnej atmosferze stworzonej dzięki kolorowym poduszkom dzieci obejrzały film animowany pod tytułem Moja mama gorylica, a następnie wzięły udział w warsztatach inspirowanych filmem opatrzonych hasłem W dżungli książek. Podczas imprezy nie zabrakło zabaw ruchowych, zagadek, poczęstunku regenerującego siły, uśmiechu i dobrej zabawy.