Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie składa się z czterech działów: Gromadzenia i Opracowania Zbiorów,Wypożyczalni i Czytelni, Oddziału dla Dzieci i Mediateki. Miejska BibliotekaPubliczna zarządza jedną Filią (została powołana w roku 1974), mieści sięw Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Działdowie, ul. Leśna 1, 13-200Działdowo. W Filii zarejestrowanych jest ponad 290 czytelników, a z jejksięgozbioru korzystają nie tylko pacjenci, ale również personel medycznyi administracja szpitala.

Klub Rękodzieła
Plancrossing
Wędrująca książka
Spotkanie autorskie z Pauliną Cedlerską
Żywa biblioteka
Seans filmowy

Działdowo

Wolności 64A

Za nami 9. Wydanie ogólnopolskiej Noc Bibliotek , które w tym roku przebiegło pod hasłem: „Absurd nie czytać”. Udział zgłosiło ponad 1400 bibliotek z całej Polski, w tym także i my!
Przygotowaliśmy dla Was wiele aktywności i ciekawych spotkań. Rozpoczęliśmy od spotkania Klubu Rękodzieła, w trakcie którego Panie zaprezentowały swoje prace, w tym prace z filcu i obrazy malowane kawą.
Absolutną nowością była Żywa Biblioteka, czyli spotkanie z drugim człowiekiem – Żywą Książką. Pomysł narodził się w Danii , gdzie zamiast książki można było wypożyczyć człowieka i posłuchać opowieści o jego życiu. Naszymi Żywymi Książkami byli: emerytowany policjant, polski luteranin, feministka, osoba z ADHD, Rosjanka, trzeźwiejący alkoholik - neofita, emerytowany strażnik więzienny, Ukrainka, drogowskaz i przyjaciel osoby z niepełnosprawnościami, wegetarianka. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i Żywa Biblioteka/ Living Library - Warmia i Mazury za pomoc w przeprowadzeniu całej akcji.
Ważnym punktem programu Nocy Bibliotek było spotkanie autorskie z Pauliną Cedlerską, która promowała swoje dwie najnowsze książki: „Lalkarz” i „Od ognia piekielnego”. Spotkanie poprowadziła Elżbieta Zakrzewska, a fragmenty powieści czytały Sylwia Kaczmarczyk i Zofia Hoffer. W trakcie spotkania mieliśmy okazję poznać historie związane z jej pisarską drogą, a także porozmawiać na temat jej twórczości i inspiracji. Było to wyjątkowe wydarzenie dla fanów literatury.
W trakcie Nocy Bibliotek nie mogło zabraknąć seansu filmowego. Zapewniliśmy naszym gościom możliwość obejrzenia filmu z naszej kolekcji. Była to doskonała okazja do relaksu i cieszenia się kinem w niezwykłej atmosferze biblioteki.
Plant Crossing to inicjatywa, która polegała na wymianie roślin między uczestnikami. Każdy mógł przynieść swoją roślinę i wymienić ją na inną. To była świetna okazja do poszerzenia swojej kolekcji roślin i podzielenia się swoimi ulubionymi gatunkami.
Na koniec, mieliśmy również Wędrującą Książkę. Była to książka, którą goście mogli zabrać ze sobą do domu i przeczytać, a następnie przekazać dalej.
Czytelnicy mogli także korzystać z Wypożyczalni aż do 24:00, a że było to wypożyczanie nocne, to wszystkim towarzyszyły światła latarek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tej wyjątkowej nocy.