Biblioteka służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych społeczeństwa oraz upowszechniu czytelnictwa poprzez wzbogacany księgozbiór, organizowane zajęcia, spotkania, warsztaty i inne formy promocji czytelnictwa.

17.00-21.00

W sobotę 7 października 2023 roku już po raz dziesiąty w Chojnicach odbędzie się Noc w Bibliotece. Tym razem hasło przewodnie to „Zdrowo zaczytani”. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa zapraszają na szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych w godz. 17.00-21.00. Oprócz wydarzeń, które rozpoczną się o wyznaczonej godzinie, przez całą Noc w każdym z działów będą przygotowane różne zajęcia, zabawy, warsztaty, wystawy i spotkania.
W programie:godz. 17.00 – rozstrzygnięcie konkursów dla dzieci „Książka na receptę” i „Wiersz na zdrowie” (Czytelnia)godz. 17.00 – teatrzyk kamishibai „Chory kotek” (Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci)godz. 17.15 – pląsy harcerskie (Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci)godz. 17.30 – „Pielęgnacja ciała od stóp do głów” – spotkanie z Ewą Brieger i Anną Nowak z Medycznej Szkoły Policealnej w Chojnicach (Czytelnia)godz. 17.30 – pokaz fitnessu z elementami tańca w wykonaniu Martyny Szultki (Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa)godz. 18.00 – warsztaty „Zdrowo zaczytani, czyli z Cecylką Knedelek i Gąską Walerką”, które poprowadzi pisarka Joanna Krzyżanek – spotkanie adresowane jest do dzieci w wieku 6-7 lat, obowiązują zapisy (Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci)godz. 18.00 – „Wszystko o higienie jamy ustnej” – spotkanie z higienistką Justyną Orłowską (Wypożyczalnia dla dorosłych)godz. 18.30 – spotkanie z pracownikami sanepidu Iwoną Jażdżewską i Małgorzatą Brajer (Mediateka)godz. 19.00 – wykład Hanny Jasińskiej o zdrowiu psychicznym (Wypożyczalnia dla dorosłych)19.30 – warsztaty „Rozpoznawanie ziół i zastosowanie”, które poprowadzi zielarka Stanislava Iwicka (Czytelnia)
Dodatkowo podczas Nocy odbędą się:

gry i zabawy dla dzieci i dorosłych (wszystkie działy MBP)
stoisko pracownika sterylizacji medycznej Katarzyny Kowalskiej (Mediateka)
kącik makijażu, który wykonywać będą Kamila Wirkus i Katarzyna Maliska z Avonu (Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa)
nauka bandażowania (Opracowanie i Gromadzenie Zbiorów)
megaplanszówka „Przygody Wojtka Chorutka” (hol na I piętrze)
Pomiar stopnia zarażenia czytelnictwem (hol na I piętrze)
Wystawy i dekoracje nawiązujące do medycyny i czytelnictwa (wszystkie działy MBP)

Chojnice

Wysoka 3