Informacje o bibliotece

Oprócz podstawowych zadań jakie spełnia Biblioteka tj.  gromadzenie, opracowanie i udostępnianie księgozbioru, czasopism i materiałów multimedialnych wykonujemy wiele zadań mających na celu udział w podniesieniu kulturalnego i edukacyjnego poziomu lokalnej społeczności. Poprzez szeroko prowadzoną działalność staramy się trafić do różnych grup społecznych - trafiają tu zarówno dzieci i młodzież, dorośli i osoby starsze.

Godziny wydarzenia

18:00

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Turek

 • Kod pocztowy

  62-700

 • Adres

  Dworcowa 5

 • Strona

  http://biblioteka.turek.pl

Podziel się
Plan wydarzeń

Między regałami stanie drink bar oraz niecodzienna fotościanka. Podczas imprezy będzie można także za symboliczną opłatę nabyć przebojowe książki. Na uczestników czekać będzie cała masa atrakcji, między innymi szalona gra imprezowa, w ramach której będzie można bony do empiku oraz zdobyć darmową kartę czytelnika. Na graczy czekają szalone zadania, które pozwolą przygotować bibliotekę na prawdziwą taneczną imprezę.

Relacja z wydarzenia

Czy bibliotekę można przekształcić w Klub Disco? Oczywiście, że tak. A Noc Bibliotek jest ku temu najlepszą okazją.

Podczas tegorocznej akcji nasza biblioteka przeszła totalną metamorfozę - zmienił się nie tylko wystrój, ale także personel, który na tę wyjątkową noc w roku, przemienił się w najbardziej imprezową ekipę w mieście. Było głośno, radośnie i niezwykle kolorowo!

Wszystkie pomieszczenia biblioteczne cieszyły oko imprezowymi dekoracjami - balonami, girlandami, serpentynami i migającymi światłami. Na wejściu  czekała błyszcząco fotościanka, obok której nikt nie mógł przejść obojętnie oraz bogato wyposażony drink bar.  Do tego w całej bibliotece rozbrzmiewały hity disco z lat 70. i 80.

Jednak wystrój to nie wszystko. Na uczestników tej niezwykłej Nocy Bibliotek czekała szalona gra, podczas której, podejmując wyzwania, sami mogli wpłynąć na jej przebieg. Na dziesięciu stanowiskach, rozlokowanych w całej bibliotece, czekały następujące zadania - wyszukiwanie przepisów na drinki ze znanych i lubianych książek, slalom z książką na głowie,  nauka disco tańca, tworzenie imprezowych dekoracji i biżuterii, opracowywanie imprezowej playlisty, quiz wiedzy o turkowskich imprezach, tworzenie postaci literackiej z balona, disco puzzle do pokolorowania i wreszcie imprezowa charakteryzacja.

Po wykonaniu 10 zadań każdy uczestnik brał udział w losowaniu nagród, dodatkowo osoby, które nie były czytelnikami otrzymywały kartę biblioteczną.

W sumie w rozgrywce wzięło udział 70 osób, biblioteka zyskała 5 nowych czytelników, a 10 aktywowało konta, z których nie korzystali od jakiegoś czasu. Podczas całej imprezy bibliotekę odwiedziło  ponad 100 osób! Wiele osób miało szansę zobaczyć całą bibliotekę, a nie tylko główną wypożyczalnię, w której najczęściej wypożyczają. Ci, którzy przyszli po raz pierwszy zaskoczeni byli ilością i różnorodnością zbiorów.

Wygląda na to, że impreza się powiodła, zgodnie z hasłem tegorocznej akcji, gdyż pod relacją na portalu społecznościowym pojawiły się takie komentarze uczestników:

"Zadania były fantastyczne! Rozłożone niczym w jakimś zamku, muzyka lata 70te i 80te dopełniała klimatu,  no i pracownicy świetnie przebrani i cały wieczór uśmiechnięci!   prosimy powtórkę "

"Drinki i przekąski,
Zwłaszcza dla najmłodszych te drineczki, to był strzał w dziesiątkę
Te 10 zadań świetnie wymyślone
Brawo za kreatywność
Każde zadanie było inne, ale jakże fascynujące zwłaszcza dla dzieci jak szły z tą ciekawością, co będzie dalej  i ta satysfakcja ze zrobionego zadania.   Super i brawa dla organizatorów, bo bardzo dobrze było wszystko przygotowane"

"Przyłączam się do gratulacji. Świetnie zorganizowana impreza i biblioteka tętniąca muzyką! Czekamy na następne Wasze wydarzenie"