Informacje o bibliotece

Tym, co nas wyróżnia jest m.in. lokalizacja biblioteki w ostródzkim zamku, jednym z najstarszych obiektów zabytkowych w mieście. Mieści się tu Wypożyczalnia dla dorosłych, Czytelnia, Oddział dla dzieci i młodzieży. Mamy też jedną Filię. Oprócz tradycyjnej papierowej książki gromadzimy także audiobooki, filmy oraz gry planszowe do wypożyczenia nieodpłatnie. Udostępniamy darmowe kody do platform: Empik Go, Legimi, Audioteka. Bierzemy udział w różnych akcjach promujących czytelnictwo, jak i sami je inicjujemy dla różnych grup wiekowych. 
Reklamujemy bibliotekę jako przyjazne miejsce, gdzie można też pouczyć się, popracować. Organizujemy wystawy, nie tylko profesjonalnych artystów, ale także tych na początku swojej drogi.
Dla czytelników prowadzimy cykliczne spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki i Dobrym Klubie Filmowym oraz dla dzieci Klub Motyli Książkowych, Klub Zwariowanych Robótek oraz w Filii spotkania z Misiem Czytusiem. Oferujemy również usługi druk, ksero oraz skan.
 
 
 

Godziny wydarzenia

14:00

Plan wydarzeń

Podczas Nocy Bibliotek 2023
planujemy w Dobrym Klubie Filmowym obejrzeć film, w którym główną rolę odgrywa książka a także zostanie zorganizowana wystawa książek oraz filmów opowiadajacych o świecie literackim. 
Przewidujemy także mały poczęstunek.
Działanie skierowane jest do młodzieży i osób dorosłych.  Zostanie przeprowadzone 7 października (sobota) o godzinie 14.00.

Typ biblioteki
Tagi
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Ostróda

 • Kod pocztowy

  14-100

 • Adres

  Mickiewicza 22

 • Strona

  https://bibliotekaostroda.pl/

Podziel się