Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej jest, zlokalizowaną w centrum miasta, największą biblioteką w zasobach księgozbioru i zasięgiem działalności kulturalno – oświatowej w powiecie dąbrowskim. Struktura biblioteki przedstawia się następująco: Dział dla Dorosłych i Młodzieży, Oddział dla Dzieci i Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów oraz 4 Filie Biblioteczne na wsi: Gruszów Wielki, Nieczajna Górna, Smęgorzów, Szarwark.

Na ten wyjątkowy wieczór 7 października planujemy wspólnie ze zgłoszonymi dziećmi pokazać, że to "Absurd nie czytać". Czytać będziemy więc na wiele sposobów i w trakcie różnych aktywności: plastycznych, ruchowych oraz intelektualnych. W klimatycznej scenerii nie zabraknie też quizów literackich i innych książkowych wyzwań. Na ten wieczór przewidujemy również projekcję filmu udostępnionego przez organizatorów akcji.

Przyjmiemy wszystko. :)

Dąbrowa Tarnowska

Polna 13

Jak co roku... po zmroku... w sobotni czas Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej ukazał swoje niecodzienne oblicze. Tegoroczna IX edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbyła się także w Krainie Bajek i przyciągnęła sporą grupę dzieci. Wokół "dąbrowskiego, legendarnego dębu" czytaliśmy w klimatycznej scenerii, bo również uważamy, że to "ABSURD NIE CZYTAĆ", co akcentuje w tym roku hasło tego wydarzenia. Część literacka zajęć związana była z lokalnymi legendami, a jedną z nich przedstawił osobiście autor dąbrowskich podań wydanych w książce "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach". Mowa o Sławomirze Batorze - nauczycielu i miłośniku historii oraz teatru, który już niejednokrotnie wzbogacił nasze spotkania wyjątkową wiedzą i nietuzinkową osobowością. Gość rozczytał uczestników w autorskiej "Legendzie o rycerzu Janie, który założył Dąbrowę", a bibliotekarki Oddziału dla Dzieci zaczarowały niektóre słowa tego tekstu tak, aby warsztaty językowe zaskoczyły młodych czytelników. Finałową atrakcją była projekcja filmu udostępnionego przez głównego organizatora akcji. Dobrą zabawę wsparli nie tylko wolontariusze oddziału, ale także Firma Good Snack Sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej, która sprezentowała dzieciom przekąski na zakończenie tego wieczoru.