Nasza historia w Nocy Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli jest najstarszą (1938 rok) i najbardziej dostępną instytucją kulturalną w Stalowej Woli, która niesie wiele korzyści społeczności lokanej. Biblioteka kieruje ofertę i świadczy usługi dla mieszkańców w pięciu obszarach: kulturze, animacji, wiedzy, informacji i edukacji. Użytkownicy MBP mogą korzystać z Biblioteki Głównej oraz 4 filii, mieszczących się na terenie miasta.
Od roku 2000 Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli wykonuje zadania biblioteki powiatowej, obejmując swym działaniem biblioteki gminne powiatu stalowowolskego.
Biblioteka oferuje wypożyczanie na zewnątrz i udostępnianie na miejscu zbiorów bibliotecznych - książek, audiobooków, gier planszowych, prasy. Umożliwia dostęp do: aplikacji Legimi, w ramach Konsorcjum Bibliotek Województwa Podkarpackiego, archiwalnych i bieżących czasopism o zasięgu regionalnym publikowanych w Stalowowolskiej Bibliotece Cyfrowej, elektronicznego katalogu Stalowowolskiej Bibliografii Regionalnej oraz cyfrowych zbiorów książek multimedialnych dla osób niewidomych i słabowidzących. Biblioteka organizuje wydarzenia kulturalne, literackie i edukacyjne. Corocznie realizuje spotkania autorskie dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, promocję twórczości regionalnej, koncerty poezji śpiewanej. Spotkania Klubu Podróżnika, Kafejki Historycznej, Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Bibliotecznej Akademii Sztuki dla Dzieci. Organizuje konkursy /literackie, plastyczne, czytelnicze/, wystawy, kiermasze książek, głośne czytanie w placówkach biblitecznych i stalowowolskich przedszkolach oraz spotkania literackie w Dziennym Domu Seniora+ i w Domu Pomocy Społecznej. Biblioteka przeprowadza zajęcia literackie, edukacyjne o różnorodnej tematyce adresowane do uczniów stalowowolskich szkół podtawowych, podopiecznych placówek przedszkolnych i opiekuńczych. Uczestnczy w ogólnopolskich akcjach,  tym Tydzień Bibliotek, Tydzień Czytania Dzieciom, Noc Bibliotek, Narodowe Czytanie, Tydzień Biblioterapii, Dzień Bezpiecznego Interentu, Mała ksiązka - Wielki Człowiek.

Stalowa Wola

Księdza Jerzego Popiełuszki 10