Informacje o bibliotece

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu jest miejscem, w którym dzieci i młodzież mogą się spotkać z najnowszą, jak i klasyczną literaturą. Oprócz stałych dostaw nowości wydawniczych, placówka oferuje szeroki wachlarz warsztatów dla swojej grupy docelowej. Przy bibliotece działa również młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Oddział organizuje również wiele imprez okolicznościowych, plenerowych, oraz przeprowadza projekty grantowe. Jej 5-osobowy personel, to osoby, dla których ich praca, jest ich pasją. Nieustannie dbają o samokształcenie, aby cały czas poszerzać ofertę biblioteki. 

Godziny wydarzenia

15:30

Plan wydarzeń

06.10  17:00-19:00 JESIENIARSKA WYMIANKA 
Zbliża się jesienny czas, za oknem, szaro i buro, więcej czasu spędzimy w domach… z tej okazji zapraszamy Was na „jesieniarską wymiankę”! Przynieś swoje niechciane już książki, magazyny, płyty, gry, szaliki, herbaty, kubki, rękawiczki, czapki, biżuterię, rzeczy handmade i własną twórczość i wymień się z innymi.
Pamiętaj o tym, że rzeczy nie mogą być zniszczone.
Spędź z nami miły czas w doborowym towarzystwie przy herbatce i kawie.
Wstęp wolny
 
07.10 

Grzybobranie | 15.30-18.30Interaktywna gra terenowa dla dzieci od 5 roku życiaz rodzicami lub samodzielnie. Zostań bibliotecznym grzybiarzem, rozwiązuj zagadki, wykonuj zadania i szukaj grzybów oraz spróbuj zdobyć wszystkie nalepki!
Liczba formularzy gry ograniczona
 
Strefa chill | 15:30-20:00Jeżeli się zmęczysz i zechcesz poczytać wybraną książkę możesz skorzystać z jesiennej strefy relaksu.
 
Warsztaty filozoficzne | 18.00-19.30Warsztaty filozoficzne dla młodzieży od 13 roku życia w formie dyskusji, które pozwolą uczestnikom wkroczyć w świat filozofii w swobodny i przystępny sposób.
 
18.30-20.00 – Projekcja filmu: „Moja mama Gorylica”
 
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Opole

 • Kod pocztowy

  45-040

 • Adres

  plac Kopernika 10

 • Strona

  https://www.facebook.com/oddzialdzieciecomlodziezowymbpopole

foterdziecko