Informacje o bibliotece

Nasza Biblioteka jest biblioteką publiczną, której podlega 12 placówek filialnych. Nasza oferta nieustannie wzbogacana jest o kolejne propozycje, co jest wynikiem zmieniajacych się zapotrzebowań Użytkowników. Tradycyjną ofertą są oczywiście książki, aubiobooki, płyty z bajkami, filmami i muzyką. Mniej tradycyjne formy to m. in. IBUK Libra, ACADEMICA, kursy językowe online, kody EMPIK GO i LEGIMI, a także możliwość wypożyczania czytników. Biblioteczna oferta to także różnorodne spotkania autorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To również lekcje biblioteczne, Noce w Bibliotece, bale karnawałowe, warsztaty plastyczne, kursy komputerowe, wernisaże, wieczory poezji, Żywa Biblioteka czy wystawy tematyczne i mnóstwo innych propozycji, które mogą wypełnić naszym Użytkownikom czas wolny. W naszej Bibliotece działa także Klub Czytelniczy "Książka i Kawa", Trzebiński Klub Numizmatyczny i klub dla pasjonatek szydełkowania i robótek ręcznych "Druty i szydełko". Prowadzimy też lekcje języka polskiego dla obywateli Ukrainy. Bardzo często staramy się o środki zewnetrzne na realizcję kolejnych atrakcyjnych zadań.

Godziny wydarzenia

19:00 - 8:00

Plan wydarzeń

Jak co roku w naszej Bibliotece przy okazji Nocy w Bibliotece będzie "czytająco", zabawnie i "pysznie":) Ale oczywiście nie tylko. Tradycyjnie zamierzamy wykorzystać proponowane przez Organizatorów filmy dla dzieci; a następnie przeprowadzić pogadankę tematyczną nawiązującą do ich treści. Najmłodszym uczestnikom zaproponujemy również warsztaty wyplatania makram i wyrabiania mydełek, gdyż wiemy, że jest to pomysł w 100% sprawdzony:) Będzie także quest biblioteczny, który prowadząc z punktu do punku, doprowadzi dzieci do hasła Nocy Bibliotek "ABSURD NIE CZYTAĆ!". Po przeprowadzeniu questu na dzieci będzie czekała niespodzianka czyli pizza:) To również jeden z najbartdziej oczekiwanych punktów całego wydarzenia:) Dalej - gry, zabawy tradycyjne i ruchowe, czytanie... Mamy nadzieję, że wszystkie te aktywności troszkę zmęczą dzieci, tak, aby po pólnocy chciały:) iść spać:)

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Każdy rodzaj podarowanych książek ucieszy i nas, i naszych Użytkowników:)

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Trzebinia

 • Kod pocztowy

  32-540

 • Adres

  Narutowicza 10A

 • Strona

  https://mbp.trzebinia.pl/

Relacja z wydarzenia

W ramach kolejnej odsłony Nocy Bibliotek nasza Biblioteka zaproponowała tym, którzy byli z nami, mnóstwo atrakcji. Od bibliotecznego questu i rozgrywek gier planszowych, przez oglądanie dedykowanych filmów i czytanie, którego nie może zabraknąć, po warsztaty wyplatania makram i zabawy ruchowo - taneczne. Naprawdę czasu na nudę nie było w ogóle. Była oczywiście także pizza:) To stały punkt programu każdej bibliotecznej "nocowanki":) Mamy nadzieję, że tradycyjnie, wszystkie dzieciaki wrócily do domów zmęczone, ale baaaaaaardzo zadowolone!

foterdziecko