Biblioteka Publiczna w Wyrzysku oraz filia biblioteczna w Osieku nad Notecią działają w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wyrzysku. Placówki organizują różne wydarzenia czytelnicze, nie zapominając o Nocy Bibliotek.

16:00 - 20:00 ; 6 października 2023 r.

Tajemnica zaginionej książki - bajkowy escape room
Tajemnica obrazu - tworzymy bajkowe lapbooki
Przyłapani z książką - warsztaty fotograficzne
Rozśpiewani w bibliotece - warsztaty muzyczne
Seans filmowy - "Moja mama Gorylica"

Książki dla dzieci i młodzieży.
Nowości wydawnicze.

Osiek nad Notecią

XX Lecia 7

Wyrzyska Noc Bibliotek 2023
Noc Bibliotek to ogólnopolskie, czytelnicze wydarzenie, które już od dziewięciu lat włącza do akcji różne biblioteki na rzecz promocji literatury i bibliotek w lokalnych społecznościach. Do IX edycji Nocy Bibliotek przystąpiła także Biblioteka Publiczna w Wyrzysku, która poprzez rozmaite działania starała się pokazać wspierającą i integrującą moc literatury i biblioteki.
Wyrzyska Noc Bibliotek odbyła się w miejscowym domu kultury i bibliotece w dniu 6 października 2023 roku. Kilkugodzinne wydarzenie czytelnicze, któremu towarzyszyło hasło: "Absurd nie czytać", zapewniło wieloosobowej grupie dzieci szereg atrakcji: literackich, plastycznych, muzycznych i filmowych. W programie Nocy Bibliotek w Wyrzysku znalazł się między innymi bajkowy escape room, który obfitował w rozmaite zadania literackie. W bibliotecznej, interaktywnej zabawie uczestnicy rozwiązywali wiele zagadek, które wymagały logicznego myślenia i współpracy. W tej zabawie niezwykle przydatna była znajomość literatury dla dzieci, gdyż zadania odnosiły się do znanych baśni i bajek. Podczas spotkania nie zabrakło też plastycznego kącika, w którym dzieci tworzyły bajkowe lapbooki. W swoich pracach plastycznych uczestnicy spotkania odnieśli się do powszechnie znanych bajek. W trakcie wyrzyskiej Nocy Bibliotek powstały pomysłowe lapbooki, nawiązujące do "Kopciuszka", "Czerwonego Kapturka" i "Królewny Śnieżki. Wydarzenie uatrakcyjniały także warsztaty muzyczne, które doskonale integrowały uczestników Nocy Bibliotek. Dzieci poznały wybrane instrumenty muzyczne, rozwiązywały quizy muzyczne a także śpiewały i tańczyły w rytm zaproponowanej muzyki. Wapólne zabawy wieńczył seans filmowy, podczas którego zgromadzeni mieli okazję zobaczyć film pod tytułem "Moja mama Gorylica", będący animowaną adaptacją książki Fridy Nilsson.                                                        Uczestnicy Nocy Bibliotek w Wyrzysku ciekawie spędzili czas w rówieśniczym gronie. Na pamiątkę IX edycji Nocy Bibliotek zebrani otrzymali okolicznościowe zakładki do książek.
Tegoroczna Noc Bibliotek przyciągnęła do wyrzyskiej biblioteki sympatyków książek z Wyrzyska i okolic, by wspólnie celebrować literacką imprezę a tym samym promować lokalną bibliotekę i czytelnictwo w niekonwencjonalny sposób. Wydarzenie było też okazją do rozwijania czytelniczych pasji w wyjątkowej, bibliotecznej atmosferze. Niech zatem te odwiedziny w bibliotece wieczorową porą, będą zachętą do częstych odwiedzin lokalnej placówki w godzinach jej otwarcia.

MGOK Biblioteka w Wyrzysku
filia biblioteczna w Osieku nad Notecią