Biblioteka w Żeglcach stanowi jedną z 9 bibliotek publicznych należących do Gminnego Cedntrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce. W akcji "Noc Bibliotek" uczestniczy od 2021r.

6.10.2023 godz. 18.00 - 22.00

Program Nocy Bibliotek 2023 w Bibliotece w Żeglcach:
czwartek 05.10 godz. 16.00 - 17.30
Projekcja filmu "Pamiętniki Tatusia Muminka"
piątek 06.10 godz. 18.00 - 22.00

Spotkanie z Kopernikiem - uczestnicy poznają postać Mikołaja Kopernika, patrona roku, oraz jego dorobek naukowy i znaczenie dla rozwoju nauki o wszechświecie. Dokonają obserwacji i wykonają proste doświadczenia, dzięki którym poznają założenia teorii geocentrycznej i heliocentrycznej.
Warsztaty plastyczne polegające na zdobieniu kubków wzorem przypominającym galaktykę - uczestnicy poznają technikę malowania na ceramice z zastosowaniem tuszu alkoholowego.
Zagadki literackie z astronomią w tle - uczestnicy będą odgadywać tytuły książek dla dzieci i młodzieży, w których pojawiają się motywy nawiązujące do astronomii.
Obserwacje nocnego nieba za pomocą teleskopu lub wirtualny lot w kosmos z okularami VR (w zależności do pogody).

czwartek 15.10 godz. 16.00 - 17.30
Projekcja filmu "Moja mama gorylica"

Powieści dla starszej młodzieży i young adult.

Chorkówka

Chórkówka 189