Nasza biblioteka znajduję się przy placówce szkolnej co ułatwia nam częstsze organizowanie zajęć dla dzieci. Odbywają się u nas zajecia plastyczne, konkursy czytania, spotkania autorskie dla młodszych i dorosłych oraz funkcionuje klub książki DKK. Posiadamy także kilka stacji komputerowych do użytku publicznego jak na przykład do gier edukacyjnych i wyszukiwania informacji.

zajęcia ruchowe
prace plastyczne
oglądanie filmu
krzyżówki i wykreślanki

Mikołajki Pomorskie

Szreibera 12

„Absurd nie czytać” – tak brzmi hasło tegorocznej Nocy Bibliotek, która odbyła się w naszej bibliotece 6 października w godzinach od 18.00-22.00. Uczestnikami były dzieci, które są naszymi czytelnikami. Nocne spotkanie rozpoczęliśmy od czytania i śpiewania wierszy Wisławy Szymborskiej, następnie podzieleni na grupy dzieci sporządzili listę książek, które każdy według nich powinien przeczytać. W tym dniu rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy. Bawiliśmy się przy muzyce i urządziliśmy biblioteczne podchody ,w których dzieci szukały zadań i je potem rozwiązywali.
Nocne spotkanie zakończyliśmy projekcją filmu „Pamiętniki Tatusia Muminka”. Wszyscy bawili się świetnie i obiecali ,że będą chętnie odwiedzać naszą bibliotekę i brać czynny udział w organizowanych zajęciach.