Biblioteka gminna, o trochę sielskim klimacie, w dwuosobowej obsłudze jednak zawsze może liczyć na pomoc GOK. Znamy wszystkich czytelników i ich preferencje czytelnicze. Obok takich wydarzeń, jak dyskusyjny klub książki, spotkania autorskie czy lekcje biblioteczne, organizujemy podwieczorki biblioteczne, spotkania rodzinne przy kawie lub herbacie, gminne dyktando. Najmłodsi czytelnicy spotykają się regularnie w  naszej Poczytajce gdzie do wspólnego czytania i zabawy zapraszane są znane osoby z terenu naszej gminy. Bierzemy udział w wielu projektach i programach.

17:00-20:00 - Inauguracja rodzinnej mobilnej gry terenowej pt. "Absurd nie czytać"

06.10 - Inauguracja rodzinnej mobilnej gry terenowej pt. "Absurd nie czytać"
06.10 - 14.10 - Mobilna gra terenowa pt. "Absurd nie czytać"
09.10 - 13.10 - Podziel się książkami
13.10 - 14.10 - Seanse filmowe
13.10-14.10 - Warsztaty animacji poklatkowej

Lektury
Klasyki
Kryminały

Zawonia

Szkolna 1

Późnym wieczorem, gdy drzwi biblioteki zostają zamknięte, wśród regałów zaczyna się niezwykły ruch. Z kart książek występują postacie literackie, opuszczają bibliotekę, by snuć się po mrocznych ulicach Zawoni.
Tak zaczyna się nasze tegoroczna rodzinna gra przygotowana na Noc Bibliotek. Jak łatwo się domyślić, tematyką gry jest literatura i z nią związane są wszystkie zadania. Do literackiej przygody stanęło osiem zespołów, każdy z nich przybrał specjalną nazwę i tak w rywalizacji wzięły udział "Bibliotekary", "FotoKasia", "Jesienna Załoga", "Kocury", "The Kings", "Pikachu", "Pszczółki" i "NNM23".
Spotkaliśmy się w bibliotece, gdzie przypomnieliśmy o zasadach gry, wspólnie przeczytaliśmy wiersz W. Szymborskiej „Nieczytanie", by następnie ruszyć tropem nocnych wędrówek bohaterów literackich. Zespoły miały do pokonania około 2 km oraz szereg punktowanych zadań. O wygranej zadecydowała ilość zebranych punktów, tym samym wygrał zespół "Jesienna Załoga".
Na zakończenie podsumowaliśmy wydarzenie, wręczyliśmy nagrody rzeczowe - gry "Escape room" oraz nagrodę główną "Harry Potter: Hogwarts Battle". Opowiedzieliśmy o swoich wrażeniach i zgodnie stwierdziliśmy że, było zabawnie, inspirująco, intensywnie i ciekawie.
Wszystko to udokumentowała niezastąpiona "FotoKasia" Katarzyna Kasprzak.
Przy opracowaniu gry korzystaliśmy z aplikacji ACTIONBOUD.
Wydarzenie specjalnie dla Was przygotował zespół "Bibliotekary" czyli Ela i Madzia, które (jak zwykle) zachęcają do odwiedzenia biblioteki i czytania, bo przecież ABSURD NIE CZYTAĆ!