Gminna biblioteka zaprasza wszystkich miłośników literatury w godz. 9-17 od poniedziałku do piątku oraz w każdą pierwszą i drugą sobote miesiąca w godz. 9-13.
W swojej ofercie mamy: bogaty, na bieżąco aktualizowany księgozbiór dla każdego! Jeśli nie lubisz słowa pisnanego, może zachęcą Cię audiobooki. Jeśli i ta forma książki nie odpowiada, bo lubisz czytać nowocześnie, to w swojej ofercie mamy kody do Legimi dostępne na wszystkich urządzeniach przenośnych  (w tym Kindle).
*Spełniamy marzenia ... czytelnicze! Przyjdź i przekonaj się ...

Szach-mat z szachami za pan brat – zajęcia pokazowe z szachów, które poprowadzi Emil Osiński (obecnie posiada tytuł kandydata na mistrza oraz ranking Fide 2185 . Wciąż jest aktywnym graczem, obecnie reprezentuje Wrocławski klub szachowy Hetman na rozgrywkach III ligi.W ostatnim sezonie został najlepszym graczem 1-ej szachownicy!).
Spotkanie z królem i królową – kreatywnie, twórczo i z pomysłem… zajęcia plastyczne
„Moja mama Gorlica” - film familijny - historia opowiada o małej Jonnie mieszkającej w domu dziecka, którą pewnego dnia adoptuje gorylica. Jonna początkowo obawia się dziwnej, nietypowej mamy, ale szybko odkrywa, że łączy ich wielka więź. Tymczasem inne dzieci chcą bohaterkę uratować, a w sprawę mieszają się też lokalne władze, które mają własne plany dotyczące domu dziecka.
Bookcrossing- podziel się książkami – przynieś do biblioteki przeczytane nowości wydawnicze lub lektury. Dziel się radością czytania z innymi!
Polecajki – subiektywna lista książek wg Czytelników
Ponadto: Fotobudka, brokatowe tatuaże, popcorn, pizza.

Harry Poter, Mitologia (autorstwa Parandowskiego), lektury ze szkoły podstawowej.

Szczerców

Mickiewicza 39A

14.10. sobota, godz. 17. - 21. To była wyjątkowa noc - Noc Bibliotek. Nasza biblioteka wzięła po raz drugi udział w tym wydarzeniu, i już wiemy, że będzie kontynuacja! Pomimo obaw- okropnej, deszczowej pogody , wszystko się udało. Przybyło więcej osób niż było zapisanych. Każdy bawił się doskonale i świetnie odnajdywał się w towarzystiwe, pomimo zróżnicowanego wieku (5-13 lat).
Ale wszystko po kolei. Na wstępie każdy z uczestników napisał swoję imię na dedykowanych na tą akcję ekslibrusach. Pierwszym punktem spotkania w bibliotece były zajęcia pokazowe szachów prowadzone przez Emila Osińskiego - obecnie posiada tytuł kandytada na mistrza oraz ranking Fide 2185. Przy dużej szachownicy i figurach uczestnicy zajęć dowiedzieli sie podstawowych i ciekawych informacji o królewskiej grze. Po udanej prelekcji dzieci spróbowały swoich sił w rozgrywkach. Trzeba przyznać, że płeć męska lepiej sobie radziła, partie były szybkie, dynamiczne, stosowano różne kombinacje ruchów, poświęcając czasem inne figury.  Były to widowiskowe zagrania!
Po udanych rozgrywkach zasiedliśmy do stołu razem z królem i królową szachownicy. I tu swoje umiejętności pokazały dziewczyny. Kreatywność, wyobraźnia i zacięcie modowe wpłynęły na stworzenie pięknych i dostojnych firur szachowych. A to wszystko za pomocą markerów i cekinowych błyskotek, które będą wspaniałą pamiątką nocy w bibliotece.
Po intensywnych łamgłówkach szachowych, czytelnia zamieniła się w salę kinową, gdzie uczestnicy spotkania chrupiąc sobie popcorn oglądali film "Moja mama Gorlica" dedykowany specjalnie na Noc Bibliotek.
Po zakończonym seansie przyszła kolej na kamuflaż. Dzieci przebierali się w dostępne gadżety i pozowali do zdjęć (fotobudka). Powstałe pamiątkowe fotografie będą miłym wspomnieniem nocy w szczercowskiej bibliotece.