Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu - miejsce dla każdego!
W naszej bibliotece znajduje się obecnie 18507 książek do wypożyczenia, posiadamy również 36 audiobooków.
Dużym zainteresowaniem cieszą się pozycje dla dzieci i młodzieży. Przy zakupie książek staramy się brać pod uwagę wymagania czytelników, dlatego też jest ogólniodostępny zeszyt w którym czytelnicy mogą zapisywać swoje propozycje.

w programie:
czytanie bajki “gwiezdny pierniczek”
zagadki
gra memory
zabawy ruchowe z nagrodami
wspólne oglądanie filmu (wieczorem)
przekąski i słodkości :)

Dziecięce

Skórzec

Siedlecka 9

To była niesamowita noc! W sobotę 07.10.2023 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu odbyła się Noc Bibliotek.
Naszych gości przywitał wójt gminy Skórzec, wspominając lektury przeczytane przez niego w dzieciństwie. Wśród uczestników gościliśmy Pana Tomasza Skórę - Kawalera Orderu Uśmiechu. Pan Tomasz rozpoczął wydarzenie czytaniem bajki o Mikołaju Koperniku. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bajki, a nie było to proste zadanie, ponieważ najpierw trzeba było znaleźć pytanie uktyte na półkach z książkami 🙂 Po zmaganiach z analizą bajki, wszyscy ruszyliśmy na plac przed bibliotekę, by zgłębiać wiedzę biblioteczną w grze ruchowej. Chociaż pogoda nie sprzyjała, dzieciaki świetnie sie bawiły. Po powrocie do biblioteki, był czas na rozgrzanie się herbatą i delikatny posiłek. Następnie wszyscy złączyli swoje siły by skupić się na grze w książkowe kalambury. Chętnych nie brakowało również do gry w memory, w której dzieci musiały znaleść pary gatunków literackich.
Było dużo śmiechu, dobrej zabawy, ale nie zabrakło również wiedzy na temat literatury. Całe wydarzenie zakończyliśmy wspólnym oglądaniem filmu "Moja mama Gorylica" a każdy uczestnik otrzymał w prezencie od biblioteki książkę.