Jesteśmy biblioteką gminną. Działamy w środowisku lokalnym, ale też obsługujemy czytelników spoza terenu gminy Lisia Góra. Księgozbiór biblioteki jest zróżnicowany. Posiadamy oddział dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Biblioteka posiada trzy filie biblioteczne.

14.00-20.00

14.00- spotkanie dzieci w bibliotece
14.30-15.30- zabawy w podchody w plenerze
15.30-17.30- ognisko dla dzieci
17.45 - powrót do biblioteki
18.00- wyświetlanie filmu
19.30- dyskusja n/t fimu
20.00- zakończenie nocy bibliotek

Lisia Góra

1 Maja 3

Noc bibliotek 2023 już za nami!. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem "Absurd nie czytać". Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci. Zorganizowane zostało ognisko wraz pieczeniem kiełbasek i innych przysmaków. Były też słodkości dla dzieci podarowane przez rodziców. Sporo atrakcji dostarczyła dzieciom gra terenowa, zabawa w podchody. Najpierw ukryte zostały przedmioty, a nastepnie dzieci podzielone na dwie drużyny miały za zadanie odnaleźć, gdzie zostały schowane, posiłkując się wskazówkami i rozwiązując po drodze zagadki. Zabawa odbywała się w plenerze. Druga część Nocy Bibliotek miała miejsce w bibliotece, gdzie dzieci obejrzały film "Moja mama Gorylica". Po zakończonej projekcji dysuktowaliśmy na tematy poruszone w filmie. W oczekiwaniu na rodziców przeczytaliśmy wspólnie fragment książki. Około godziny 20-tej  zakończyliśmy Noc Bibliotek.

Relacja wideo