Gminna Biblioteka Publiczna w Kroczycach jako instytucja kultury pełni rolę inicjatora wydarzeń promujących czytelnictwo, sztukę i kulturę. Poprzez organizację różnego rodzaju spotkań, warsztatów i wydarzeń zachęcamy mieszkańców naszej gminy  do czynnnego uczestnictwa w kulturze.

NOC BIBLIOTEK w naszej instytcuji odbędzie się 6 października w godz. 16.30 -19.00.
Wśród zaplanowanych wydarzeń znalazła się projekcja filmu "Moja mama gorylica" oraz liczne gry, zabawy, łamigłówki oparte na literaturze, zachęcajace do czytania i rozbudzania wyobraźni.
Zadania do wykonania dla uczestników akcji podzielone będą w taki sposób, by umożliwić im zarówno pracę zespołową oraz indywidualną.

Kroczyce

Batalionów Chłopskich 4

NOC BIBLIOTEK 2023
CZY CZYTASZ? MY CZYTAMY!
Wszak ABSURD NIE CZYTAĆ!
Czytanie to magia! Książka Potrafi Przenieść w czasie i przestrzeni , nauczyć rzeczy ważnych, ale też poprawić humor czy wzruszyć do łez. Nie trzeba być czarodziejem , by zobaczyć fantastyczny świat i przeżyć niezwykłą przygodę. Czasami wystarczy dać sie ponieść lekturze! Gminna Biblioteka Publiczna w Kroczycach już po raz drugi włączyła się do Ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK , której tegoroczne hasło brzmiało "ABSURD NIE CZYTAĆ".Dzięki organizatorom akcji obejrzeliśmy ciekawy i wartościowy film animowany "Moja mama gorylica", by póżniej dać sie oczarować magii czytania...i nie tylko! Piętnastu uczestników zostało podzielonych na cztery grupy w których dzielnie realizowali  przydzielone im zadania, rozwiązywali łamigłówki i ćwiczenia oparte na motywach literackich. Zwieńczeńiem wspólnej zabawy były poszukiwania skarbu ukrytego w czeluściach bibliotecznych zbiorów , zabawne zdjęcia w tematycznej fotobudce oraz wręczenie pamiątkowych certyfikatów dla adeptów książkowej magii.