Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach jest instytucją działająca na wielu polach kulturalnych. Uczestniczymy w różnych projektach i przyłączamy się do ogólnopolskich akcji. Organizujemy dla naszych czytelników warsztaty, konkursy, lekcje i zajęcia tematyczne.

16 :00

Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gidlach przeprowadzimy pod hasłem " Z Mikołajem Kopernikiem odkrywamy Wszechświat". W związku z obchodami roku tego wielkiego astronoma zorganizujemy dla dzieci zajęcia tematyczne dotyczace kosmosu, planet, zabawy ruchowe, muzyczne, plastyczne. Zajęcia połączymy również z hasłem tegorocznej Nocy Bibliotek "Absurd nie czytać".

Gidle

Pławińska 22

Za nami IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Absurd nie czytać”. Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach przyłączyła się do tego wydarzenia czytelniczego, zachęcającego do  korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. W sobotnie popołudnie 7 października 2023 r. w naszej bibliotece zapanował kosmiczny klimat a uczestniczące w akcji dzieci wzięły udział w zajęciach „Z Mikołajem Kopernikiem odkrywamy Wszechświat”. Wspólnie odbyliśmy podróż do czasów Mikołaja Kopernika, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia tego słynnego astronoma. Dzieci uczestniczyły w zabawach zręcznościowych, kodowały w kosmosie przy użyciu planszy i kolorowych kubeczków oraz rozpoznawały planety. Podczas warsztatów plastycznych z różnych materiałów wykonywane były rakiety kosmiczne. Towarzyszyła nam wystawka książek o tematyce kosmiczno-astronomicznej. Na zakończenie wszyscy mogli wykonać zdjęcie w kosmicznej fotobudce, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.